اخبار سیاسی

خبرنگاران ماجرای ما و جنگ جهانی اول از زبان بهار

تهران- خبرنگاران- کتاب تاریخچه سه سال و نیمه ما و جنگ (1917-1914): روس و انگلیس؛ آلمان، عثمانی و ایران، حاصل جدال قلمی سیدضیاءالدین طباطبایی، مدیر روزنامه رعد و ملک الشعرا بهار، مدیر روزنامه نوبهار است و آنچه این کتاب دارد، نوشته های بهار است در ماه های صفر...

28 شهریور 1399

حمله تند رئیس حزب مردم پاکستان به سازمان بازرسی این کشور

در پی افزایش پیگیری های سازمان بازرسی پاکستان علیه فساد مالی، رئیس حزب مردم این کشور ضمن انتقادی تند گفت: رئیس این سازمان باید از شرمندگی استعفا بدهد.

25 شهریور 1399

قفل بازسازی قلعه سده شکسته شد

خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قاینات گفت: یکی از مصوبات سفر استاندار به شهرستان قاینات، رسیدگی به شرایط قلعه سده، بازسازی و تثبیت آن بود که پس از سال ها انجام می گردد.

25 شهریور 1399

پاپوش سنای آمریکا برای چارلی چاپلین!

توجه چاپلین به فقر و طبقه کارگر در آثارش که اتفاقاً دلیل محبوبیت و جذابیت آن ها در سطح دنیا شده بود نیز، بهانه دیگر سناتور ها محسوب می شد؛ آن ها می گفتند که چه معنا دارد در کشور ما، کسی دایم از فقر و مسائل طبقه کارگر حرف بزند، مگر این که ریگی به کفش داشته...

23 شهریور 1399

طالبان بار دیگر گزارش نیویورک تایمز را رد کرد

سخنگوی طالبان بر موضع پیشین این گروه در مورد ادعای تبانی با روسیه تاکید نموده و گزارش ها در این رابطه را اخبار جعلیخواند.

22 شهریور 1399

استقبال وزارت ورزش از شفاف سازی پرونده ویلموتس

خبرنگاران - گروه ورزش: عمر زیادی از شروع به کار مجلس یازدهم نمی گذرد. هنوز کارگروهی مثل ورزش در کمیسیون فرهنگی شکل نگرفته و فراکسیون ورزش هم به صورت رسمی تشکیل نشده با این حال همزمان شدن تقریبی استارت مجلس جدید با رو شدن شاهکار فدراسیون فوتبال در خصوص...

12 شهریور 1399

چرا با وجود کرونا تورآشناسازی برگزار می گردد؟

مدیرکل جدید بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می گوید: تورهای آشناسازی تلاشی برای توزیع سفر ایمن و هوشمند در دوران همزیستی با کرونا است و ظرفیت های گردشگری هر استان با هدف مدیریت سفر، تحریک تقاضا و اعتمادسازی...

12 شهریور 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 11میلیون تَن گذشت

با ادامه همه گیری بیماری کووید 19 حالا شمار قربانیان آن در جهان از مرز 11 میلیون تن عبور کرده است.

10 شهریور 1399

انتقاد مجدد انصارالله از سکوت جامعه جهانی در برابر حملات به یمن

سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن ضمن انتقاد از سکوت سازمان ملل در برابر اقدامات ائتلاف سعودی گفت که دفاع از خود در برابر متجاوزان به یمن، باید با پاسخ شدید همراه باشد.

9 شهریور 1399

سی ان ان: آمریکا همانند کودک مبتلا به کرونا هر روز تنهاتر می گردد

سی ان ان با اشاره به اقدامات یک جانبه گرایانه واشنگتن در سال های اخیر، خاطر نشان کرد که آمریکا به یک کودک کرونایی ترک شده و به یک متحد غیرقابل اعتماد تبدیل شده و تنهاتر می گردد.

8 شهریور 1399

بلومبرگ: ترکیه رویاهای فرانسه در لیبی را نقش بر آب کرد

بلومبرگ در مقاله ای بر ناکام ماندن فرانسه در لیبی به دلیل اقدامات ترکیه در طرابلس تاکید نمود.

7 شهریور 1399

دانشمندان نیجریه واکسن ضد کرونا را کشف کردند

گروهی از دانشمندان کشور نیجریه اخیرا از کشف واکسنی که از ابتلا به بیماری کووید-19 پیشگیری می کند، خبر داده اند.

5 شهریور 1399

گفت وگوی تلفنی ماکرون و ترامپ

رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا دخالت های ترکیه در لیبی را محکوم کرد.

2 شهریور 1399

شمخانی: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟

دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح کرد: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت و با ارائه قطعنامه ضدایرانی بازیچه دست آنها شد؟

30 مرداد 1399

اولین رایزنی رسمی اتحادیه اروپا و چین با هدف کاهش تنش ها

اتحادیه اروپا و چین امروز (دوشنبه) در نشستی مجازی با هدف کاهش تنش ها گفت وگو می نمایند. این اولین مذاکرات رسمی آن ها از زمان تیرگی روابط بر سر اتهام زنی اروپایی ها به چین درباره آنچه انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا می خواندند، محسوب می گردد.

28 مرداد 1399

ضرورت تولیدات خلاقانه رسانه ای برای اصلاح فرهنگ رفتاری رانندگان

خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان گفت: ضروری است تولیدات خلاقانه رسانه ای برای اصلاح فرهنگ رفتاری رانندگان از سوی رسانه های جمعی، در دستور کار باشد.

27 مرداد 1399

خبرنگاران 60 میلیارد ریال برای احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد هزینه می گردد

مهاباد- خبرنگاران- مسوول شهرک صنعتی مهاباد گفت: 60 میلیارد ریال اعتبار برای احداث مدول دوم تصفیه خانه این شهرک صنعتی به تصویب رسیده است که با هزینهکرد آن مشکل فاضلاب این شهرک به طور کامل برطرف خواهد شد.

23 مرداد 1399

پاسیفیک، پارکینگ ناوهای امریکایی

در اوج تیرگی روابط واشنگتن و پکن سه ناو هواپیمابرامریکایی وارد دریای پاسیفیک شدند؛ رویدادی که به زعم ناظران می تواند منجر به خشم چین و تشدید اختلافات بین دو طرف گردد.

22 مرداد 1399

چرایی دخالت های خارجی در شمال آفریقا، تونس شبیه لیبی نخواهد شد

خبرنگاران، گروه بین الملل - سمیه خمارباقی: شمال آفریقا تبدیل به عرصه رقابت امارات و عربستان با ترکیه شده است. از لیبی گرفته تا تونسی که امارات در کوشش بود تا الغنوشی را از ریاست مجلس کنار بگذارد که رأی نیاورد.

18 مرداد 1399

اردوغان: جنگ در لیبی تا تسلط بر سرت ادامه دارد

رئیس جمهور ترکیه بعد از مصاحبهی تلفنی با ترامپ، بر موضع خود مبنی بر تداوم درگیری در لیبی تا تسلط بر شهر نفت خیز سرت تاکید کرد و از لزوم مصاحبه با پوتین برای حل اختلاف در این زمینه خبر داد.

17 مرداد 1399
تعداد: (89)