جزیره خرگوش های ژاپن، جزیره ای رویایی

به گزارش زرین گراف، جزیره خرگوش های ژاپن، جزیره ای توریستی است که میلیون ها خرگوش رنگارنگ و پرجنب و جوش را در خود جای داده است.

جزیره خرگوش های ژاپن، جزیره ای رویایی

اگر از شما بپرسند آیا مایل هستید به جزیره ای وسط اقیانوس آرام که به وسیله جانوران وحشی اشغال شده سفر کنید، چه می گویید؟ قطعا سفر پر خطری را تجسم می کنید. بله چنین شرایطی قطعا خطرناک خواهد بود. مگر اینکه منظورمان از جزیره، جزیره Ōkunoshima ژاپن باشد. در این حالت نه تنها نمی ترسید، بلکه با خرگوش های بسیار زیادی دوست خواهید شد.

نزدیکتر نشوید

چنانچه تا به امروز از کنار خرگوش ها در حیات وحش رد شده باشید، قطعا فهمیده اید که خیلی نمی توان به این موجود زیبا و ظریف نزدیک شد. چرا که احتمالا با تمام سرعت از دست شما فرار خواهد نمود. البته این واکنش بسیار طبیعی و منطقی است. خرگوش ها هیچ وسیله دفاعی در برابر دشمنان خود ندارند و در صورت گیر افتادن بسیار آسیب پذیر هستند. پس عاقلانه ترین راه، فرار است. خرگوش ها تا جایی که پاهای کوچک شان همراهی نمایند، می دوند.

اما خرگوش های جزیره سراسر خرگوش Ōkunoshima ژاپن از این قاعده مستثنا هستند و به گونه کاملا متفاوتی عمل می نمایند. با اینکه این حیوانات وحشی اند، ولی لحظه ای برای پریدن و جست و خیز اطراف میهمانان و بازدیدنمایندگان این قسمت از دریای Inland که به نام Usagi Jima یا همان جزیره خرگوش ها شناخته می گردد، درنگ نمی نمایند. حضور پرتعداد این حیوان در جزیره باعث شده تا فکر کنیم در رویاهای کودکی خود سیر می کنیم تا واقعیت.

این همه خرگوش از کجا آمده اند؟

بگذارید کامل شرح بدهیم. Ōkunoshima به طور طبیعی دارای زیست بومی که محل زندگی خرگوش ها باشد، نیست. شاید منتظر داستانی زیبا از نحوه ورود خرگوش ها به این جزیره باشید، اما باید بگویم که بر اساس افسانه های ژاپنی جزیره سرگذشت و ریشه سیاهی دارد. ماجرا از سال 1929 آغاز می گردد. ارتش امپراطوری ژاپن، از این جزیره به عنوان سایت مخفی فراوری گاز های سمی استفاده می کردند و خرگوش های بخت برگشته برای آزمایش این گاز ها به Ōkunoshima منتقل شدند. با توجه به افسانه، عده ای از این خرگوش ها قبل از اینکه مورد آزمایش قرار گیرند، پیروز به فرار شدند و پس از آن جنگ جهانی دوم سرانجام یافت و آن ها ساکن جزیره ماندند.

اما الیس کراس، پروفسور علوم سیاسی ژاپنی الاصل دانشگاه کالیفرنیا بر این باور است که:

ماجرای o یا همان داستان خرگوش های ژاپنی این گونه که در افسانه ها آمده، نیست!

او می گوید:

گردشگر ها و بچه مدرسه ای ها برای افزایش جاذبه گردشگری این منطقه، خرگوش ها را در جزیره رها نموده اند و از آنجا به بعد نیز خرگوش ها کاری که در آن ماهر هستند را بخوبی انجام دادند؛ فراوری مثل!

بعد از گذشت سال ها، جمعیت خرگوش های ساکن جزیره به بالای 1000 میٰ رسد و همین شرایط آن ها را دچار مشکلاتی نموده است که مهم ترین آن ها فراهم کردن غذای کافی است. جزیره خرگوش ها همواره هوای آفتابی همراه با رنگین کمان را تجربه نمی کند. در نتیجه در روزهای سرد و بارانی که گردشگران ترجیح می دهند در محل اقامت خود استراحت نمایند، کسی به خرگوش ها سر نمیزند تا به آن ها غذا دهد و خود جزیره نیز نمی تواند غذای بالای 1000 خرگوش پرجنب و جوش را فراهم کند.

پس سه درس مهم را بخاطر داشته باشید:

1. هیچ وقت سلاح های شیمیایی را روی خرگوش ها آزمایش نکنید.

2. هیچگاه کلنی خرگوش خود را در محل دور از دسترس قرار ندهید.

3. اگر به جزیره خرگوش ها می روید، حتما غذای اضافه با خود بیاورید.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1148

به "جزیره خرگوش های ژاپن، جزیره ای رویایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره خرگوش های ژاپن، جزیره ای رویایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید