اخبار اقتصادی

هفت شاکی پرسپولیس تعیین شدند، پرونده ها دوباره به جریان افتاد

به گزارش خبرنگاران، سیدجلال حسینی، کمال کامیابی نیا، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، علی علیپور، علیرضا بیرانوند و امید عالیشاه هفت بازیکن فعلی تیم فوتبال پرسپولیس هستند که همچنان بابت عدم دریافت پاداش های قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجامِ فصول...

29 شهریور 1399

طوفان هانا دیوار مرزی ترامپ را آوار کرد

طوفان هانا بخشی از دیوار پرهزینه دونالد ترامپ برای حصار مرزی با مکزیک را در هم کوفت و تخریب کرد.

28 شهریور 1399

خبرنگاران داشتن گواهی مهارت، شرط ورود بیکاران گنبدی به بازار

گنبدکاووس - خبرنگاران - معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گنبدکاووس از اتاق اصناف و 50 اتحادیه صنفی این شهرستان خواست داشتن گواهی مهارت از مراکز آموزش فنی و حرفه ای را از شرایط و اولویت های اصلی صدور مجوز کسب و کار (پروانه کسب) به علاقمندان ورود به بازار...

24 شهریور 1399

پاپوش سنای آمریکا برای چارلی چاپلین!

توجه چاپلین به فقر و طبقه کارگر در آثارش که اتفاقاً دلیل محبوبیت و جذابیت آن ها در سطح دنیا شده بود نیز، بهانه دیگر سناتور ها محسوب می شد؛ آن ها می گفتند که چه معنا دارد در کشور ما، کسی دایم از فقر و مسائل طبقه کارگر حرف بزند، مگر این که ریگی به کفش داشته...

23 شهریور 1399

کمترین تعداد قربانی روزانه کرونا در روسیه از اواسط اردیبهشت ماه

آمار جدید شرایط شیوع ویروس کرونا در روسیه نشان داده: موارد روزانه فوت بیماران به کمترین تعداد از تاریخ 15 اردیبهشت ماه رسیده و موارد جدید آلودگی به این عفونت هم کمترین میزان ابتلا از 10 اردیبهشت ماه به اینطرف ثبت شده است.

22 شهریور 1399

سومین اعدام فدرال آمریکا در عرض 20 سال، اجرایی شد

اداره فدرال زندان های آمریکا طی یک مطلب مطبوعاتی بیان نمود، ایالات متحده سومین اعدام با حکم دادگاه فدرال خود را پس از 20 سال، با اعدام داستین لی هونکن، اجرا کرده است.

21 شهریور 1399

آیا خرید از بانه همچنان به صرفه است؟

آیا خرید از بانه مثل سابق همچنان به صرفه است؟ این پرسش مسئله ای است که به احتمال زیاد افراد پر شماری در خصوص آن کنجکاو هستند و می خواهند به پاسخ مناسبی برسند، پاسخی که روشن کند آیا انتخاب بانه برای خرید همچون گذشته که بسیار مقرون به صرفه بود، در حال حاضر...

16 شهریور 1399

در پساکرونا منتظر چه فیلم هایی هستیم؟

روزنامه اعتماد - پرویز نوری: در 4 ماه مارس قرار بود پنجمین فیلم جیمزباندی دانیل کریگ - و شاید آخرین آن- با نام زمانی برای مُردن نیست به نمایش درآید و بعد تاریخ آن به آوریل و سپس به نوامبر موکول شد. دو هفته پس از این تصمیم، کل سینما ها تعطیل شد. چطور ویروس کرونا...

11 شهریور 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 11میلیون تَن گذشت

با ادامه همه گیری بیماری کووید 19 حالا شمار قربانیان آن در جهان از مرز 11 میلیون تن عبور کرده است.

10 شهریور 1399

چگونه کولرها سبب انتشار ویروس کرونا می شوند؟

مدیر گروه مبارزه با بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: کولرها یکی از عوامل انتشار و انتقال ویروس کرونا هستند.

10 شهریور 1399

دانشمندان نیجریه واکسن ضد کرونا را کشف کردند

گروهی از دانشمندان کشور نیجریه اخیرا از کشف واکسنی که از ابتلا به بیماری کووید-19 پیشگیری می کند، خبر داده اند.

5 شهریور 1399

مظنه اجاره بهای یک واحد مسکونی در مرزداران چقدر است؟

یک دستگاه واحد مسکونی 78 متری واقع در منطقه مرزداران، خیابان مژگان با مبلغ یک میلیون و 700 هزار تومان اجاره و 200 میلیون تومان ودیعه معامله می گردد.

3 شهریور 1399

توسعه مزارع بادی با یاری مدل سازی رایانه ای

پژوهشگران دانشگاه استنفورد در آنالیز جدید خود، نوعی مدل رایانه ای ارائه داده اند که می تواند به توسعه بیشتر مزارع بادی یاری کند.

2 شهریور 1399

بازنشستگان کشوری چگونه می توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟

صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی مبنی بر نحوه فروش سهام ETF بازنشستگان در بورس را ارائه کرد.

1 شهریور 1399

انتقاد روسیه از بیانیه تروئیکای اروپایی درباره برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از بیانیه اخیر سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس درباره برنامه هسته ای ایران انتقاد کرد.

30 مرداد 1399

پاسیفیک، پارکینگ ناوهای امریکایی

در اوج تیرگی روابط واشنگتن و پکن سه ناو هواپیمابرامریکایی وارد دریای پاسیفیک شدند؛ رویدادی که به زعم ناظران می تواند منجر به خشم چین و تشدید اختلافات بین دو طرف گردد.

22 مرداد 1399

خبرنگاران حمایت از طرح های کشاورزی زمینه ساز توسعه و اشتغال پایدار است

مراغه - خبرنگاران - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه حمایت از طرح های کشاورزی را زمینه ساز توسعه و اشتغال پایدار دانست و گفت: ارایه تسهیلات به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی و برطرف مسائل آنها از اولویت های شهرستان است.

21 مرداد 1399

چرایی دخالت های خارجی در شمال آفریقا، تونس شبیه لیبی نخواهد شد

خبرنگاران، گروه بین الملل - سمیه خمارباقی: شمال آفریقا تبدیل به عرصه رقابت امارات و عربستان با ترکیه شده است. از لیبی گرفته تا تونسی که امارات در کوشش بود تا الغنوشی را از ریاست مجلس کنار بگذارد که رأی نیاورد.

18 مرداد 1399

مدیریت پسماند با مشارکت اجتماعی کارآمد می گردد

به آن گنج پنهان یا طلای کثیف می گویند اما رئیس اتحادیه صنایع بازیافت ایران این عنوان را گمراه کننده می خواند و معتقد است وجود صنایعی چون بازیافت و فعالیت هایی چون مدیریت پسماند، بیش از آنکه در جهت فراوری ثروت و بهره مالی باشد، در جهت جلوگیری از تخریب...

16 مرداد 1399

اعتراض تاجیکستان به اظهارات وزیر خارجه روسیه

تاجیکستان با ارسال یادداشت اعتراضی به وزارت امور خارجه روسیه حل مسائل مرزی با قرقیزستان را امور داخلی دو کشور و ورود طرف سوم به این فرایند را نامناسب خواند.

14 مرداد 1399
تعداد: (97)