وزیر ارتباطات: فضای مجازی باید دارای قوانین خاص خود باشد

به گزارش زرین گراف، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فضای مجازی باید دارای قوانین و مقررات خاص خود باشد و گمنامی کاربران هم اکنون چالش جدی است؛ مسائل فضای مجازی در ایران هنوز حل نشده است.

وزیر ارتباطات: فضای مجازی باید دارای قوانین خاص خود باشد

عیسی زارع پور روز پنجشنبه در سفر به قم در جمع کمیسیون سیاسی و اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در این شهر، با بیان اینکه فضای مجازی مانند یک شمشیر دولبه است، اضافه کرد: در حوزه فرهنگ سازی آسیب ها، چالش ها و فرصت های موجود در این فضاها جدی گرفته نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هیج کجای جهان فضای مجازی را به حال خود رها نمی نمایند و حتی آنهایی که این فضاها را بوجود آورده اند درصدد فرهنگ سازی و جلوگیری از آسیب های آن برآمده اند.

زارع پور گفت: طراحان گوگل امروزه با توجه به آسیب های موجود در این فضا اجازه هر گونه استفاده ای به نوجوانان خود نمی دهند و سازوکارهایی برای جستجوی ایمن و اخلاق مدار در آن پی ریزی نموده اند.

وی اعلام کرد: از نظر ما فضای مجازی یک حوزه فرصت ساز است و مزیت های آن بیشتر از آسیب ها است و این فضا امروزه با تمام ابعاد زندگی مردم گره خورده و به ویژه بعد از شیوع کرونا حضور این فضا در زندگی مردم بیشتر شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز داشت: در دوره تازه پلتفرم ها زندگی بشر را مدیریت می نمایند و حکمرانی به دست آنها افتاده است و امروز مرز کشورها جایی است که این پلتفرم ها وجود داشته و کاربر می گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در سفر به قم با آیات علوی گرگانی،نوری همدانی و مکارم شیرازی از مراجع تقلید، اعرافی مدیر حوزه های علمیه، سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ملاقات و گفت و گو می نماید.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1056

به "وزیر ارتباطات: فضای مجازی باید دارای قوانین خاص خود باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: فضای مجازی باید دارای قوانین خاص خود باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید