چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری جهانی در شهر همدان: گزارش اختصاصی خبرنگاران

به گزارش زرین گراف، شهر همدان از روز دوشنبه 21 آبان 1397 به مدت 3 روز میزبان چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری جهانی بود. برای مطالعه گزارش این کنفرانس مهم با خبرنگاران همراه باشید.

چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری جهانی در شهر همدان: گزارش اختصاصی خبرنگاران

چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری دنیای در امسال به میزبانی ایران و شهر همدان برگزار گردید. در این اجلاس مهمانانی از 27 کشور دنیا با مسافرت به ایران در شهر همدان حضور یافتند تا با موضوع گردشگری فرهنگی به وسیله نوآوری و فناوری به گفتگو با یکدیگر و بعلاوه فعالان گردشگری ایران بپردازند.

روز اول کنفرانس

مراسم افتتاحیه این اجلاس در سالن شهدای استانداری همدان برگزار گردید. در این مراسم علاوه بر مهمانان خارجی تعدادی از شخصیت های کشوری و استانی نیز حضور داشتند.

در ابتدای مراسم پس از عرض خیر مقدم به وسیله استاندار همدان، از سوی مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان همدان گزارشی در خصوص رویداد همدان 2018 که در همین سال به عنوان مرکز گردشگری کشورهای آسیایی برگزیده شده بود، ارائه شد.

پس از برگزاری مراسم گشایش این کنفرانس بین­ المللی، اولین پنل تخصصی به موضوع حکومت داری و گردشگری اختصاص یافت. این پنل تخصصی به مدیریت دکتر جعفر جعفری، استاد دانشگاه ویسکانسین استوت آمریکا، برگزار گردید و در آن دو نفر از اساتید دانشگاه های سوئیس و آمریکا به نام ­های دکتر لورنزو کانتونی و دکتر مایکل دی جیوین در خصوص نقش سیاست گذاری در گردشگری به سخنرانی پرداختند.

روز دوم کنفرانس

روز دوم کنفرانس بین ­المللی اعضای وابسته سازمان گردشگری دنیای در هتل بین­ المللی باباطاهر همدان با تشکیل چند پنل آموزشی دنبال شد. پنل نخست به موضوع تزریق توسعه پایدار به گردشگری فرهنگی اختصاص داشت. در این پنل به ترتیب کویچ لاروخه از دفتر یونسکو در تهران، دکتر کاظم وفاداری، استاد دانشگاه آسیا و اقیانوسیه ژاپن، دکتر تام سلانیمی از مرکز طبیعت فنلاند و آقای ماریو کاندیاس از مدیران هتل اسپیناس تهران سخنرانی کردند.

پنل دوم روز دوم کنفرانس به فناوری و گردشگری فرهنگی اختصاص داشت. در این پنل که با مدیریت دکتر لورنزو کانتون برگزار گردید، چهار نفر از متخصصان حوزه گردشگری از کشورهای انگلیس، اندونزی و کره جنوبی به ارائه دیدگاه ها و تجارب خود در خصوص تاثیر به کارگیری فناوری در توسعه گردشگری پرداختند.

علاوه بر این پنل­ های تخصصی دو کارگاه آموزشی گردشگری نیز در حاشیه این اجلاس برگزار گردید که در آن اساتید دعوت شده از کشورهای آمریکا و سوئیس در میان فعالان گردشگری استان همدان حضور یافتند و به گفتگو در خصوص شیوه ­های نوین توسعه گردشگری فرهنگی و توسعه پایدار پرداختند.

در سرانجام این کنفرانس یک جلسه مشورتی برای جمع­ بندی برگزار گردید که در آن دکتر جعفر جعفری و تیم همراه ایشان و بعلاوه آقای ولی تیموری، معاون سازمان گردشگری ایران، به سخنرانی پرداختند.

روز سوم کنفرانس

در روز سوم و سرانجامی کنفرانس مهمانان شرکت کننده در چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری دنیای ، در یک تور یک روزه همدان گردی شرکت کردند تا با بازدید از جاذبه های گردشگری فرهنگی و تاریخی شهر همدان با قابلیت های گردشگری این شهر آشنا شوند.

منبع: کجارو
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1237

به "چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری جهانی در شهر همدان: گزارش اختصاصی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان گردشگری جهانی در شهر همدان: گزارش اختصاصی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید