تحقیقات چندساعته دادستانی منهتن از وکیل سابق ترامپ درباره مسائل مالی او

به گزارش زرین گراف، دفتر دادستانی منهتن ساعت ها مایکل کوهن را درباره مسائل مالی دونالد ترامپ و از جمله ارتباط رئیس جمهور آمریکا با دویچه بانک مورد پرسش قرار داد.

تحقیقات چندساعته دادستانی منهتن از وکیل سابق ترامپ درباره مسائل مالی او

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، روز پنجشنبه دادستان های نیویورک ساعت ها با وکیل شخصی سابق دونالد ترامپ درباره مسائل مالی وی گفتگو کردند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس به نقل از سه منبع آگاه از این جلسه گزارش داد این مصاحبه را دفتر دادستانی منهتن انجام داد و بخشی از آن بر ارتباط ترامپ با دویچه بانک آلمان متمرکز بود.

بنابر گزارش وبگاه خبری هیل، این منابع به شرط فاش نشدن هویت خود با خبرگزاری آسوشیتد پرس صحبت کردند، زیرا آن ها مجاز به صحبت علنی درباره این تحقیقات نبودند.

طبق این گزارش، دستکم دومین بار است که وکیل و کارچاق کن سابق ترامپ از سوی دفتر دادستانی منهتن به عنوان بخشی از تحقیقات هیئت منصفه عالی درباره فعالیت های تجاری ترامپ مورد پرسش قرار می گیرد. کوهن تا سال 2018 برای ترامپ کار می کرد و از آن زمان به یکی منتقدان اصلی وی تبدیل شده است.

این تحقیقات در منهتن در سال 2018 آغاز شد و تمرکز اولیه آن بر روی پرداخت هایی بود که دو زن می گفتند در ازای سکوت درباره روابط غیر اخلاقی خود با ترامپ به آن ها پرداخت شده است، اما بعد ها به فعالیت های تجاری بزرگ ترامپ کشانده شد.

به گفته منابع آگاه مذکور، از کوهن خواسته شد به مدارک مرتبط با سازمان ترامپ نگاهی بیندازد و درباره ساختار این سازمان اطلاعاتی ارائه دهد.

گرچه دادستان منهتن تا به امروز از انتشار جزئیات تحقیقاتِ در حال انجام امتناع کرده، آسوشیتد پرس گزارش داد او به گزارش های رسانه ای درباره آنچه دادستان ها رفتار مجرمانه گسترده و طولانی مدت در سازمان ترامپ خواندند، اشاره کرده است.

کاخ سفید به درخواست هیل و آسوشیتد پرس برای اظهارنظر درباره مصاحبه اجرا شده با کوهن، پاسخی نداد.

علاوه بر این تحقیقات، ترامپ همچنین با تحقیقات مدنی دادستان کل نیویورک روبرو است با این موضوع که آیا سازمان ترامپ عمداً ارزش دارایی ها را برای دریافت وام های پرسودتر و مزایای مالیاتی دستکاری کرده است. کوهن با آن تحقیقات هم همکاری می کند.

پیشتر کوهن در پیامی توییتری نوشته بود از وی خواسته شده با نهاد های مختلف دولت برای شهادت دادن درباره تخلف ترامپ و خانواده اش همکاری کند.

وی در این خصوص نوشت: از من خواسته شده و من پذیرفته ام که با چند آژانس مختلف دولتی برای دادن شهادت درباره تخلفات ترامپ و خانواده اش همکاری کنم. من این کار را تا حد زیادی به این خاطر انجام می دهم که ترامپ و خانواده اش تلاش کردند دموکراسی آمریکا را از بین ببرند و خوشبختانه نتوانستند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم در بحبوحه برآورد ها درباره احتمال عفو ترامپ از سوی خودش خبر داد که رئیس جمهور آمریکا به دستیارانش گفته که قصد دارد در روز های واپسین ریاست جمهوری اش، فرمان عفو خود را صادر کند.

نیویورک تایمز به نقل از دو منبع آگاه درباره این موضوع نوشت که پس از روز انتخابات در سوم نوامبر (13 آبان) ترامپ بار ها به مشاوران خود گفته که وی درصدد صدور فرمان بخشش خود است و به دنبال بررسی تاثیرات قانونی و سیاسی این اقدام خود بوده است؛ اقدامی که یکی از فوق العاده ترین و بی سابقه ترین اقدامی خواهد بود که یک رئیس جمهور آمریکا در تاریخ این کشور از قدرت خود برای آن استفاده می کند.

هنوز مشخص نیست با توجه به تحولات اخیر و حمله طرفداران رئیس جمهور به کنگره، آیا ترامپ باز هم قصد دارد این موضوع را مطرح کند یا خیر.

تا به امروز هیچکدام از رؤسای جمهور آمریکا فرمان عفو خود را صادر نکرده بنابراین مآغازیت این اقدام در سیستم قضایی آمریکا تا کنون سنجیده نشده است و کارشناسان امور حقوقی درباره این موضوع که آیا سیستم قضایی آمریکا این بخشش را برسمیت خواهد شناخت اختلاف دارند، اما همه کارشناسان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که اقدام رئیس جمهور در بخشش خود، سابقه جدید خطرناکی را برای ریاست جمهوری ایجاد خواهد کرد تا وی خود را فراتر از قانون دانسته و خود را از تحت محاسبه قرار دریافت برای هر جنایتی که در دوران فعالیت خود داشته مصون بدارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 625

به "تحقیقات چندساعته دادستانی منهتن از وکیل سابق ترامپ درباره مسائل مالی او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات چندساعته دادستانی منهتن از وکیل سابق ترامپ درباره مسائل مالی او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید