گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در پنج استان

به گزارش زرین گراف، سه پروژه مهم وزارت امور مالی و دارایی از جمله سامانه مجامع الکترونیک و سامانه پرداخت سود سهام هفته گذشته با حضور رئیس جمهور و وزیر امور مالی و دارایی رونمایی شد و مجامع غیر حضوری پنج شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت امروز برگزار می گردد.

گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در پنج استان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه در این زمینه گفت: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال اجرا است تا مجامع الکترونیک این شرکت ها برگزار گردد.

حسین فهیمی شرح داد: در پی مرحله دوم طرح آزادسازی سهام عدالت که آزادسازی شرکت های سرمایه گذاری استانی در تمام استان های کشور با حدود 30 میلیون سهامدار سهام عدالت را هدف گرفته و از 18 تیر 99 شروع شد، عملیات ثبت و سپرده گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیرمستقیم، سهامدار یکی از شرکت های سرمایه گذاری استانی هستند صورت گرفته و دارایی آنها تخصیص یافته است. به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکت ها به تدریج و بر اساس شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها نیز فراهم می گردد.

وی اضافه کرد: شرکت سپرده گذاری پس از اجرای طرح های پیروز ملی به ویژه طرح جامع شناسایی الکترونیکی مشتریان که برای اولین بار در این گستره در سطح کشور انجام شد، طرح آزاد سازی سهام عدالت به روش غیرمستقیم که بزرگترین طرح اجرا شده در بازار سرمایه کشور بوده و همچنین توزیع مکانیزه و یکپارچه سود اوراق بهادار به ویژه سود شرکت های بورسی بین ذی نفعان، در حال حاضر در مرحله دوم آزاد سازی سهام عدالت در سطح شرکت های سرمایه گذاری استانی خدمت جدید خود را تحت عنوان برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت ها ارائه نموده است.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت اظهار کرد: این خدمت جدید که مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و براساس آخرین استانداردها و فن آوری های مورد استفاده در جهان طراحی و نهایی شده، برای اولین بار در کشور به این دسته از سهامداران ارائه و سپس در اختیار تمامی شرکت ها و سهامداران کشور قرار داده خواهد شد.

فهیمی گفت: این سامانه که تماماً توسط پیمانکاران و متخصصان داخلی و با همکاری کارشناسان و مهندسان این شرکت طراحی و توسعه یافته است، با حمایت، همکاری، هدایت و پشتیبانی مدیران ارشد و کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ویژه اداره کل ثبت شرکت های ایران به زودی برای برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری استانی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت اضافه کرد: بر این اساس، تمامی مراحل قانونی قبل از برگزاری مجمع، حین برگزاری و پس از آن به صورت مکانیزه برگزار شده و سهامداران امکان خواهند یافت علاوه بر حضور الکترونیکی در مجامع، رأی دهی، گفتگو، اعمال نظر، ارائه پیشنهاد، رد یا قبول پیشنهادها، نسبت به دستورهای جلسه نیز اظهار نظر نموده و مدیران (اعضای هیئت مدیره) شرکت های یاد شده را انتخاب نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این طرح ملی شاهد تحقق یکی دیگر از اهداف کلان کشور در حوزه دولت الکترونیک باشیم.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت تاکید نمود: بهره مندی از خدمات سهامداری در شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) است و مشمولانی که تا به امروز در این سامانه ثبت نام ننموده اند، باید هر چه سریعتر ثبت نام و احراز هویت خود را در این سامانه انجام دهند.

فهیمی، درخواست عضویت در هیات مدیره، بهره مندی از مزایای سهامداری، مشارکت در افزایش سرمایه، امکان فروش سهام تخصیص یافته و امکان وثیقه برای دریافت وام را از مهم ترین ویژگی های ثبت نام در سامانه سجام برای سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 543

به "گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در پنج استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام اول برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در پنج استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید