تور کانادا: کند شدن رشد مالی کانادا

به گزارش زرین گراف، رشد مالی کانادا برای سومین فصل متوالی، مثبت باقی ماند.

تور کانادا: کند شدن رشد مالی کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی بی سی، در سه ماهه نخست سال جاری، اقتصاد کانادا 1.4 درصد رشد نموده که این رقم، 0.8 درصد کمتر از رشد ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل و 0.2 درصد کمتر از رشد پیش بینی شده به وسیله کارشناسان بوده است. این سومین فصل متوالی است که کانادا رشد مثبت مالی را تجربه می نماید.

بخش تفریح با رشد 25 درصدی و سرمایه گذاری مسکن با رشد 13.8 درصدی تاثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته اند اما بدترین عملکرد در این بین مربوط به بخش هواپیمایی با رشد منفی 98.7 درصدی بوده است.

اقتصاد کانادا در سه ماهه سوم سال 2020 با رشد 8.9 درصدی، برترین عملکرد فصلی سال های اخیر خود را جشن گرفت اما انتظار نمی رود دستکم در آینده ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد. کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برامه واکسیناسیون بوده و به همین علت هم کمترین تلفات را در بین کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است. در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به دوره مشابه فصل قبل 1.1 درصد بیشتر شده است. صادرات هم با صعود 1.5 درصدی روبرو شده است.

پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفته بود: پیامدهای کووید-19 روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک جهت احیای رشد طولانی وناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم اضافه نمود: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول بر می شود.

مبه وسیله رشد مالی کانادا در بازه زمانی 1961 تا 2020 معادل 0.3 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال 2020 با 8.9 درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه دوم سال 2020 با منفی 11.3 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 918

به "تور کانادا: کند شدن رشد مالی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: کند شدن رشد مالی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید