کاملاً سری در آستانه چاپ دوم ، دستاورد 11 سپتامبر به روایت القاعده

به گزارش زرین گراف، چاپ دوم کاملاً سری روایت القاعده از ماجرای عملیات انتحاری 11 سپتامبر، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می گردد.

کاملاً سری در آستانه چاپ دوم ، دستاورد 11 سپتامبر به روایت القاعده

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، چاپ دوم کاملاً سری روایت القاعده از ماجرای عملیات انتحاری 11 سپتامبر، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می گردد.

اگر بخواهیم 10 واقعه در صد سال اخیر را نام ببریم که نقشی مشخص نماینده در صحنه دنیای باقی گذاشتند و نقطه عطفی در راستا تاریخ شدند، ماجرای 11 سپتامبر 2001 قطعاً یکی از آنهاست. این مسئله و تأثیرگذاری آن بر اوضاع سیاسی، مالی (و حتی اجتماعی و فرهنگی) دنیا به حدی بوده که اگر بخواهیم دربارۀ آن به شکل مستوفی بحث کنیم، دست کم به چند جلد کتاب مفصل نیازمند خواهیم بود.

اثرات مستقیم این واقعه، تنها در عرصه سیاسی، عبارت بودند از اشغال دو کشور اسلامی، تغییر توازن قوا در منطقه غرب آسیا، کشته شدن نزدیک به یک میلیون نفر از مردم منطقه در جنگ و حوادث پس از آن، تغییر رویکرد به اسلام در سطح دنیا، شکل گیری مقاومتی ضد آمریکایی در کشورهای اشغال شده و ضربات سنگین مالی-سیاسی به هیمنه آمریکا (که از زمان فروپاشی شوروی تا آن روز، با قدرت تمام، در دنیا به صورت تک قطبی حرکت می کرد و اندیشمندانش از انتها تاریخ سخن می گفتند)، تولد نسل جدیدی از نیروهای سلفی جهادی با دیدگاه های تندتر تکفیری و عرصۀ باز و میدانی برای آموزش و تمرین جنگ مسلحانه و ... .

اگر دقت کنیم که اوج قدرت گیری نسل جدید تکفیری های دنیا در سال 2006 و در عراقِ اشغال شده پس از 11 سپتامبر بود، و حوادث سوریه تنها 5 سال پس از آن شروع شد، به خوبی خواهیم فهمید که تولد و قدرت یابی داعش (که از همان نسل جدید تکفیری های آموزش دیده در عراق تغذیه می شد) تا چه حد به ماجراهای عراقِ اشغالی مرتبط بوده (که آن نیز خود به 11 سپتامبر ارتباط دارد).

با این ترتیب، باید گفت داعش (با تمامی اثرگذاری های سیاسی، مالی و فرهنگی که در سطح دنیای داشت و همچنان پیغامدهای منفی این ولادت شوم ادامه دارد) خود، با یک واسطه، به ماجرای 11 سپتامبر می رسد. پس گزافه نیست اگر بگوییم در صورتی که در روز یازدهم سپتامبر 2001 آن حوادث تروریستی خونبار رخ نمی داد، دنیاِ امروز ما به یقین شکل دیگری داشت، و این نشان می دهد که این واقعه چه اهمیت خاصی در تاریخ معاصر دنیای داراست.

برشی از کتاب:

سطام السقامی و وائل الشهری و برادر او ولید الشهری هم به فرودگاه بوستن لوگان رسیدند تا به همراه عبدالعزیز العمری و فرمانده شان محمد عطا سوار پرواز شماره 11 امریکن ایرلاینز شوند که در ساعت 7 و 45 دقیقه به سمت لس آنجلس پرواز می کرد. اما خبری از محمد عطا و عبدالعزیز العمری نبود. آنها تا ساعت 5 و 45 دقیقه هنوز در فرودگاه پورتلند بودند. درحالیکه نگرانی سرتاپای همراهانش را گرفته بود، هواپیمای عطا [بالاخره] با تأخیر به فرودگاه بوستن لوگان رسید. الشحی که رهبری تیم دیگر را در سالن مجاور بر عهده داشت در ساعت 6 و 53 دقیقه با او تماس گرفت: رسیدی؟ رسیدم. عطا با عجله حرکت کرد و خود را به هواپیمایش رساند ولی کارکنان فرودگاه نتوانستند به این سرعت عمل نمایند. چمدانش در بوستن باقی ماند و یک نسخه از اذکار [و توصیه های] عبدالعزیز العمری [که خطاب به هر 19 نفر نوشته بود] داخل آن پیدا شد.

کتاب کاملاً سری روایت القاعده از عملیات انتحاری های 11 سپتامبر است که با نگاهی منصفانه به حواشی آن می پردازد.

این کتاب دومین کتاب از مجموعه کتاب های اطلاعاتی، امنیتی است که به روایت یسری فوده در قطع رقعی در 270 صفحه به رشته تحریر در آمده و توسط وحید خضاب (مترجم کتاب های از افغانستان تا لندنستان، تاریخ درخشان آل سعود، من در رقه بودم و...) ترجمه شده و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب می توانند به وسیله سایت من و کتاب (manvaketab.ir) و یا به وسیله ارسال نام کتاب به سامانه پیغام کوتاه 3000141441 کتاب را دریافت نمایید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 378

به "کاملاً سری در آستانه چاپ دوم ، دستاورد 11 سپتامبر به روایت القاعده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاملاً سری در آستانه چاپ دوم ، دستاورد 11 سپتامبر به روایت القاعده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید