مصاحبه با جهانگردی که تمام کشورهای جهان رو دیده!

به گزارش زرین گراف، کریس گیله بو (Chris Guillebeau) نام یک گردشگر آمریکایی که پس از چاپ کتابش با نام متولد شده برای این (Born for This) مشهور شد.این کتاب در رابطه با سفرهای این گردشگر است و در سایت کورا (Quora) که یک سایت اشتراک اطلاعات است به سوالات طرفدارانش پاسخ داده است در ادامه با همراه باشین تا نگرش و عقیده های مصاحبه با گردشگری که تمام کشورهای جهان رو دیده رو بخونیم :

مصاحبه با جهانگردی که تمام کشورهای جهان رو دیده!

تغییر نگرش ها در سفر ...

قبل از اینکه سفر کردن را آغاز کنم چیز خاصی در رابطه با فرهنگ و سنت ها دیگر کشورها نداشتم و اهمیتی هم نمی دادم. البته منظورم از اهمیت ندادن این نیست که به فرهنگ دیگر کشورها بی احترامی کنم بلکه منظورم این هست که چیز زیادی نمی دانستم. سفر توانست شخصیت من را بطور کلی عوض کند. من انسانی درونگرا هستم البته یک ضعف نیست اما قبل از اینکه سفر را آغاز کنم برای کارهای اساسی که قصد انجام دادنش را داشتم احساس ترس و دلهره و نگرانی داشت. حالا که خودم را با سالها قبل از سفرهایم مقایسه می کنم می توانم تغییرات ایجاد شده در خود را حس کنم. در سفرهایم هر وقت با مسئله ای روبرو می شدم تنها خودم باید از پس آن بر می آمدم و هر موقع که پیروز میشدم احساس اعتماد بنفس و قدرت بیشتری می کردم. به مسجدی قدیمی در دمشق رفتم که بنایی مهم در تاریخ اسلام بود. به بوتان سفر کردم، یکی از کشورهای آسیا که تکنولوژی هنوز بر آن تأثیر منفی نگذاشته است، بعلاوه در یک کشتی بیمارستانی زندگی کردم که در فری تاون سیرالئون لنگر انداخته بود و محلی امن برای انسان ها بود.

هزینه مخارج به 193 کشور جهان ...

اول از همه تصمیم گرفتم که بر روی سفر سرمایه گذاری کنم و توی اینکار هم پیروز بودم ، از چیزهای غیرضروری دوری کردم و برای 10 سال هیچ ماشینی نداشتم و وامی هم نگرفتم. 30000 دلار خرج 100 کشور اولی شد که من به اونها سفر کردم. این پول کمی نیست ولی در دراز مدت میشه این همین پول رو بدست اورد.

دوم اینکه من هک کردن سفر را آموختم. روشم این طور بود که با استفاده از طرح هایی که آژانس های پرواز می گذاشتن میتونستم خرج بلیط هواپیما را بدست بیارم. خطوط هوایی امتیازات خاصی را به ازای هر یک مایل سفر می دهند که با استفاده از این امتیازات من تونستم بلیط رایگان برای بسیاری از سفرهام بدست بیارم. با این روش من حداقل بلیط سفر به 50 کشور را بدست آوردم ولی هنوز خرج ویزا و سایر هزینه ها سرجایش بود و فشار زیادی را از دوش من بر میداشت.

کشور های مورد علاقه ...

به نظر من مسیر سفر از مقصد سفر مهمتر است و من سفر کردن را بخاطر ماهیت و روح سفر دوست دارم. در هر کشوری که رفتم آداب و سنن منحصر بفرد و جالب خودشون داشتن اما چند کشور که در فکر من ماندگار شده اند را ذکر می نماید:

سری لانکا: صدمین کشوری که به آن سفر کردم.

لیبریا: مردم مجذوب کننده و فرهنگی بسیار غنی در غرب آفریقا.

مقدونیه: مکان ویژه ای که بعد از اینکه روزهای متوالی در منطقه با اتوبوس سفر کردم به من حس آرامش داد.

لائوس: کشور محبوب من در جنوب شرقی آسیا. من تنها یک بار به این کشور سفر نموده ام و برای همین حالا در لیست بازگشتم قرار گرفته است.

استرالیا: به این علت که فوق العاده است!

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1379

به "مصاحبه با جهانگردی که تمام کشورهای جهان رو دیده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه با جهانگردی که تمام کشورهای جهان رو دیده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید