چطور مارمولک ها را از خانه بیرون کنیم؟

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران : مارمولک از خزندگانی است که در بسیاری از خانه ها یافت می شود.

چطور مارمولک ها را از خانه بیرون کنیم؟

مارمولک اگر در خانه تان دیدید نگران نباشید! راهکارهایی را برای فراری دادن مارمولک در ادامه به شما معرفی می کنیم.

به گزارش خبرنگاران ، همه ما از موجوداتی مانند موش، مارمولک، عنکبوت، سوسک و بسیاری دیگر می ترسیم، و سعی می کنیم یا آن ها را از خانه خود دور کرده و یا در جای دیگری زندگی کنیم.

مارمولک ها برای بسیاری از ما یک کابوس بزرگ هستند و لحظه ای که چراغ را روشن می کنید، می توانید آن ها را ببینید که به دیوار ها می خزند و شوک بزرگی به شما وارد می کنند. برای خلاص شدن از شر آن ها می توان مواد شیمیایی زیادی از بازار تهیه کرد، اما آن ها بسیار مضر و سمی هستند و می توانند به بچه ها خردسال و دیگر اعضای خانواده آسیب برسانند.

این گزارش اطلاعاتی در مورد نحوه دفع مارمولک ها با دارو های خانگی به شما می دهد. اگر خانه های شما دارای غذای حشرات است، مارمولک ها وارد خانه می شوند تا آن ها را ببلعند، همچنین در شب، اگر ظروف را کثیف بگذارید، حشرات به نوبه خود جذب می شوند و به مارمولک ها اجازه ورود می دهند. در نهایت، مارمولک ها دوست دارند در یک منطقه تاریک پنهان شوند. مکان مدنظر مارمولک ها پشت کابینت و مبلمان است، زیرا در پشت آن پنهان می شوند بنابراین اگر آن را تمیز کنید متمرکز نمی شوند و خانه شما را ترک می کنند.

پر پرنده

این یک راه طبیعی مفید برای از بین بردن مارمولک ها است، زیرا پرندگان شکارچیان طبیعی مارمولک ها هستند. شما می توانید مجموعه ای از پر های پرندگان را در گلدان گل یا در ورودی خانه یا پنجره های خود نگهداری کنید، زیرا پر های آن ها برای دور نگه داشتن مارمولک ها موثر است. این پر ها باعث جذابیت بیشتر خانه شما می شوند و در عین حال مارمولک ها را از خانه شما دور می کنند.

جعبه مقوایی

این جعبه یک راه موثر برای افرادی است که با کشتن هر گونه خزنده یا حشره مخالف هستند، یک چوب جارو برداشته و سعی کنید مارمولک را در گوشه ای قرار داده و در جعبه مقوایی بیندازید و در خارج از خانه بگذارید، بنابراین شما آن را نمی کشید و فقط از خانه خارج می کنید.

اسپری فلفل

یکی دیگر از راه های موثر برای دور نگه داشتن این خزندگان از خانه، به جای پاشیدن مواد شیمیایی مضر، ساخت حشره کش های طبیعی است که آن ها را مجبور به ترک خانه خود می کند. یک بطری اسپری بردارید و مخلوط فلفل سیاه آسیاب شده و مقداری پودر فلفل قرمز را در آب بریزید و آن را خوب تکان دهید تا حل شود. سپس روی مارمولک ها بپاشید.

سیر و پیاز

اگر پیاز یا سیر را روی درهای ورودی آویزان یا آن ها را در گوشه پنجره ها قرار دهید، مارمولک ها نمی توانند بوی تند آن را تحمل کنند و شروع به ترک خانه شما می کنند. حتی می توانید مخلوط آب پیاز و سیر با آب را روی آن ها یا پشت پرده هایی که مخفی شده اند بپاشید تا به راحتی جدا شوند. این بهترین درمان خانگی برای جلوگیری از مارمولک خواهد بود.

منبع: رکنا
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1021

به "چطور مارمولک ها را از خانه بیرون کنیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چطور مارمولک ها را از خانه بیرون کنیم؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور مارمولک ها را از خانه بیرون کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید