وزیر خارجه لبنان استعفا کرد

به گزارش زرین گراف، وزیر خارجه لبنان امروز چهارشنبه استعفایش را به میشل عون تقدیم کرد.

وزیر خارجه لبنان استعفا کرد

به گزارش ایسنا، شربل وهبه، وزیر خارجه لبنان امروز (چهارشنبه) در پی مصاحبه اخیرش با سایت الحره از سمتش استعفا کرد.

وی استعفایش را به میشل عون، رئیس جمهوری لبنان تقدیم کرد.

سه شنبه سایت لبنان 24 به نقل از بعضی منابع که آنها را موثق خواند، گفت: وهبه در ساختمان دولت با حسان دیاب، نخست وزیر موقت برای اعلام کناره گیری خود ملاقات خواهد نمود.

اظهارات وزیر خارجه لبنان در شبکه الحره درباره بعضی کشورها که گروه تروریستی داعش را ایجاد نموده و از آن حمایت اقتصادی کردند، با اینکه نامی از آنها نبرد، باعث شروع انتقادهای شدیدی از او و تهدید به قطع روابط میان آن کشورها و لبنان شد.

درپی این اظهارات کویت، امارات، مصر، عربستان و بحرین سفرای خود را از لبنان فراخوانده و در اعتراض به اظهارات وهبه یادداشت های رسمی منتشر کردند.

شورای همکاری خلیج فارس نیز شدیدا اظهارات وزیر خارجه لبنان را محکوم نموده و از بیروت خواست بابت این اظهارات، رسما از عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس عذرخواهی کند.

در شرایطی که در خصوص وزیری که مسؤولیت وزارت خارجه را به صورت موقت برعهده خواهد گرفت، هنوز تردیدهایی وجود دارد، سایت لبنان 24 گفت، به نظر می رسد رویکردی برای اقدام بر اساس حکم شماره 6172 ویژه معین جانشینان وزرا در صورت غیاب وزرای اصلی وجود داشته و طبق آن دمیانوس قطار مسؤولیت این وزارتخانه را به صورت موقت بر عهده می گیرد، تنها مساله این است که قطار مدتی است از انجام مسؤولیت وزارتخانه اصلی خود امتناع ورزیده است.

طبق گزارش سایت لبنان 24، وهبه بعدازظهر سه شنبه به معاونان خود اعلام نموده بود که روز پنج شنبه به سه کشور اروپایی جهت ملاقات با مقامات آنها سفر خواهد نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 866

به "وزیر خارجه لبنان استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه لبنان استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید