واکنش رئیس سازمان جهانی تجارت به محدودیت صادرات واکسن

به گزارش زرین گراف، تهران(پانا) - مدیرکل سازمان جهانی تجارت (WTO) بیان کرد از برنامه مجوز صادرات اتحادیه اروپا برای واکسنهای کووید 19 مایوس شده و با این اتحادیه درباره تمهید مذکور گفت و گو می نماید.

واکنش رئیس سازمان جهانی تجارت به محدودیت صادرات واکسن

به گزارش ایسنا، کمیسیون اروپا در 11 مارس اعلام نمود مکانیزمی که اواخر ژانویه در واکنش به اعلام تاخیر در تحویل دوزهای واکسن به اتحادیه اروپا از سوی شرکتهای داروسازی ایجاد نموده بود را تا انتها ژوئن تمدید می نماید.

انکوزی اوکونجو ایویلا، مدیرکل سازمان جهانی تجارت در یک رویداد آنلاین اظهار کرد: اگرچه ما سیاست آنچه که مقامات اروپایی انجام می دهند را درک می کنیم، من علنا گفته ام که از این موضوع مایوس شده ام به خصوص در مواجهه با این حقیقت که تمهید مذکور تمدید شده است در حالی که محدودیتهای صادرات باید موقتی باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: من فعالانه با مقامات اروپایی صحبت می کنم تا بدانیم چگونه به این محدودیت بپردازیم.

تحت مکانیزم کمیسیون اروپا، شرکتها باید پیش از صادرات دوزهای واکسن کووید 19 مجوز دریافت نمایند و اگر به تعهداتشان برای عرضه واکسن در داخل اتحادیه اروپا عمل ننموده باشند، ممکن است با درخواست مجوز آنها مخالفت گردد.

مدیرکل نیجریه ای سازمان جهانی تجارت از اول مارس که عهده دار این سمت شد، مبارزه با پاندمی کووید 19 را اولویت خود قرار داده است.

وی در مورد مذاکرات متوقف شده درباره معافیت مالکیت معنوی برای داروهای کووید 19 که از سوی هند و آفریقای جنوبی پیشنهاد شده است، گفت: با این پیشنهاد مخالفتی ندارم.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال وی بر اهمیت افزایش فراوری به وسیله مسیرهای دیگر تاکید نمود زیرا این مذاکرات ممکن است مدتی زمان ببرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 758

به "واکنش رئیس سازمان جهانی تجارت به محدودیت صادرات واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس سازمان جهانی تجارت به محدودیت صادرات واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید