واکسن ایرانی - استرالیایی کرونا در چه مرحله ای است؟

به گزارش زرین گراف، محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی - استرالیایی اسپایکوژن توضیحاتی از فرایند کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران ارائه داد.

واکسن ایرانی - استرالیایی کرونا در چه مرحله ای است؟

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش ایسنا؛ دکتر پیغام طبرسی درباره کارآزمایی بالینی واکسن اسپایکوژن، گفت: فاز پیش بالینی و اول کارآزمایی بالینی این واکسن در استرالیا شروع شد و پس از آنکه مورد تایید وزارت بهداشت استرالیا نهاده شد، وزارت بهداشت ایران پذیرفت فاز های دوم و سوم آن در ایران انجام گردد.

وی اضافه نمود: این واکسن با تکنولوژی ساخت پروتئین نوترکیب ساخته می گردد و درصورت پیروز بودن مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران به وسیله سیناژن فراوری خواهد شد.

به گفته وی، آخرین تزریق نوبت دوم واکسن اسپایکوژن روز دوشنبه (31 خرداد) اجرا شده است و نتایج آن تا آخر تیرماه آماده می گردد.

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه واکسن اسپایکوژن 2 دُزه است، ادامه داد: تزریق 2 دُز واکسن اسپایکوژن بر 400 نفر در مرحله دوم کارآزمایی بالینی اجرا شده است و این دُزها به فاصله 3 هفته به داوطلبان این طرح مطالعاتی تزریق شده است.

وی اضافه نمود: فعلا نمی توانیم نتایج کارآزمایی بالینی را اعلام کنیم و نتایج پس از جمع بندی نهایی نتایج به وسیله سازمان غذا و دارو اعلام خواهد شد.

وی درباره زمان حدودی شروع مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن اسپایکوژن فراوری مشترک ایران و استرالیا، اظهار کرد: این موضوع بسته به نظرات سازمان غذا و دارو است و با صدور مجوز از سمت این سازمان ما فاز سوم کارآزمایی بالینی را برای 16 هزارنفر شروع خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 907

به "واکسن ایرانی - استرالیایی کرونا در چه مرحله ای است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ایرانی - استرالیایی کرونا در چه مرحله ای است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید