تشکیل آموزشگاه والیبال نشسته ایران درلیست برترین فعالیت&zwnjهای سال2020

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، مجمع جهانی والیبال نشسته که سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشده بود، روز یکشنبه 16 آذرماه برای نخستین بار به صورت وبینار و با حضور نمایندگان 55 کشور به مدت شش ساعت برگزار گشت که هادی رضایی سرمربی تیم ملی کشورمان نیز در این مجمع به عنوان نماینده ایران حضور داشت.

تشکیل آموزشگاه والیبال نشسته ایران درلیست برترین فعالیت&zwnjهای سال2020

در این مجمع برای سه پست ریاست، مدیریت کلاسبندی پزشکی و مدیریت توسعه رای گیری به صورت مجازی صورت گرفت و در نهایت Barry Couzner از استرالیا به مدت چهار سال به عنوان رئیس انتخاب و خانم Louis از کانادا مدیر کلاسبندی پزشکی شد. خانم Pavic از کرواسی نیز مدیریت توسعه این سازمان را برعهده گرفت.

در این مجمع که 8 کشور به تازگی به عضویت آن در آمدند مسائل اقتصادی سال های 2018 و 2019 و نیز برنامه های سال 2021 تصویب شد.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی کشورمان در این باره اعلام کرد: در مجمع روز گذشته، تشکیل اولین آموزشگاه والیبال نشسته در دنیا که با تفاهم نامه کمیته ملی پارالمپیک ایران و سازمان دنیای در کشورمان تاسیس شد، یکی از چهار فعالیت برتر سال 2019 معرفی گشت.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه شیوع بیماری کرونا، برگزاری رقابت های کسب سهمیه را لغو نموده است، مقرر شد تیم آلمان که در رنکینگ سوم دنیا واقع شده است به عنوان هشتمین تیم راهی پارالمپیک توکیو شود تا بر این اساس شرایط تیم های حاضر در این بازی ها تعیین شود.

رضایی توضیح داد: در بازی های پارالمپیک توکیو، تیم های ملی ایران و بوسنی و هرزگوین تیم های اول و دوم دنیا، تیم چین نماینده قاره آسیا و اقیانوسیه، تیم ژاپن میزبان رقابت ها، تیم روسیه نماینده اروپا، مصر نماینده قاره آفریقا، برزیل نماینده قاره آمریکا و آلمان تیم سوم رنکینگ دنیای با یکدیگر به رقابت می پردازند.

سرمربی تیم ملی کشورمان در سرانجام گفت: سازمان دنیای والیبال نشسته در کوشش است تا تعداد سهمیه تیم های این رشته در پارالمپیک 2024 را از هشت تیم به 12 تیم در دو گروه مردان و بانوان ارتقا دهد و والیبال ساحلی نیز در پارالمپیک 2028 به جمع رشته های ورزشی این رویداد اضافه شود که البته این موضوع بستگی به تائید کمیته بین المللی پارالمپیک دارد.

لازم به ذکر است هادی رضایی عضو کمیسیون مربیان و معصومه براتی کاپیتان تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان عضو کمیسیون ورزشکاران سازمان دنیای پاراوالیبال هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 561

به "تشکیل آموزشگاه والیبال نشسته ایران درلیست برترین فعالیت&zwnjهای سال2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل آموزشگاه والیبال نشسته ایران درلیست برترین فعالیت&zwnjهای سال2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید