هشدار شدید معاون وزارت خارجه روسیه به کشورهای ناتو

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، الکساندر گروشکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داده است که اگر کشورهای ناتو در مجاورت مرزهای روسیه تسلیحات استراتژیک مستقر نمایند، مسکو به طور متناسب به آن ها پاسخ خواهد داد.

هشدار شدید معاون وزارت خارجه روسیه به کشورهای ناتو

این مقام روسی تاکید نمود: اگر تسلیحات ناتو بتوانند ظرف چند دقیقه به مراکز فرماندهی روسیه برسند، در آن صورت مجبور خواهیم شد پاسخ مناسبی را برای شرکای خود ایجاد کنیم.

گروشکو گفت پیشنهادات قبلی که مسکو درباره تضمین فعالیت ناتو داده است، یک اولتیماتوم نیست. وی گفت: من مطلقاً این پیشنهادات را اولتیماتوم نمی دانم. پیشنهادهای ما بسیار قابل درک است و شرایط به قدری جدی است که چنین اقداماتی می بایست با گفتگوی اساسی آنالیز گردد.

گروشکو بعلاوه چشم پوشی مسکو از هر یک از خواسته های خود را رد کرد و گفت که روسیه در خصوص پیشنهادات امنیتی خود موضع مشخصی دارد. او گفت: ما موضع سختی داریم، اما پیغام و درخواست ما برای غرب بسیار روشن است. وی تاکید نمود: ما مشتاق گفت وگوی اساسی با ایالات متحده هستیم و قبلاً تیمی تشکیل داده ایم و آماده هستیم به محض اینکه آمریکایی ها برای آن آماده شوند، گفتگوها را شروع کنیم.

این مقام روسی اضافه نمود: اکنون این خطر بزرگ وجود دارد که تماس ها در طول خط نظامی قطع گردد. عقب نشینی از مرز، کار مشترک برای بهبود مکانیسم ها و جلوگیری از حوادث نظامی ناخواسته، ایجاد حداقل فاصله مجاز با کشتی های جنگی و رزمی و هواپیماها همگی مستلزم بازگرداندن کانال های خط نظامی است و اگر کشورها خواستار کاهش تنش هستند، ضروری است کانال های ارتباطی در امتداد خط نظامی از سر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1123

به "هشدار شدید معاون وزارت خارجه روسیه به کشورهای ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شدید معاون وزارت خارجه روسیه به کشورهای ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید