موزه میرا هند؛ مکانی ناشناخته و اسرارآمیز

به گزارش زرین گراف، موزه میرا هند meera museum محل زندگی میرابای، عارف معروف قرن شانزده هست. میرابای در اوج شهرت ناگهان در سال 1557 ناپدید شد و تنها چیزی که از وی باقی ماند، لباس ساریش بود. با ما در این مقاله خواندنی و جذاب همراه شوید تا بدانید موزه میرا کجاست و با بخشهای دیدنیش آشنا شوید.

موزه میرا هند؛ مکانی ناشناخته و اسرارآمیز

تاریخچه

مومنان معتقدند که وی در آن لحظه برای همواره به خدای خود پیوست. عده ای که به او و عقایدش باور نداشتند هم معتقدند که او با یک تردستی و شعبده بازی خود را ناپدید کرد و به قایقی که منتظرش بود، رفت. ناپدید شدن مرموز میرابای در سن 57 سالگی نقطه اوج معجزات و یکسری حوادث غیرقابل تصور از زندگی او بود. او به عنوان یک شاهزاده در راجپوت بدنیا آمد. وقتی هنوز دختر کم سن و جوانی بود، به افکار و مذهب کریشنا روی آورد و به آنان متعهد شد. میرابای در شهر مرتا در مرکز راجستان عظیم شد. در همین جا بود که او برای اولین بار به کریشنا معرفی گشت و تصمیم گرفت تا زندگی خود را به او اختصاص دهد.

براساس مقاله موزه میرا کجاست باید بدانید که با وجود اینکه او با شاهزاده قدرتمند راجپوت ازدواج کرد، اما همچنان علاقه و تعهد خود به کریشنا را با سرودن صدها شعر و ترانه نشان می داد. او به شدت شیفته کریشنا بود. شهرت و آوازه او در شعر و ترانه خوانی بسیار گسترش یافت، بطوریکه حتی شاه اکبر، پادشاه مغول برای دیدنش آمد. پس از مرگ همسرش، اطرافیان سعی کردند میرابای را به قتل برساندند. سه بار اقدام کردند و پیروز به انجام قتل نشدند. میرابای معتقد بود که کریشنا بطور معجزه آسایی مداخله نموده و باعث نجات او شده است.

انتها، او از آنجا فرار کرد و باقی عمر خود را به عنوان عارف و شاعر گذراند. در نهایت، در دیوارکا Dwarka زندگیش به انتها رسید. امروزه، خانه سابق دختران میرابای تبدیل به موزه میرا هند meera museum تبدیل شده و حوادث عجیب غریب زندگی او را نشان می دهد. این موزه ناشناخته بوده و در هیچ یک از سایت های گردشگری و توریستی اسمی از آن به میان نیامده است. به همین دلیل هم بازدیدکنندگان بسیار کمی دارد. در موزه میرا مجموعه ای از مجسمه ها، اشعار، نقاشی هایش در معرض نمایش قرار گرفته و امروزه، میرابای در هند به خوبی شناخته شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 648

به "موزه میرا هند؛ مکانی ناشناخته و اسرارآمیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه میرا هند؛ مکانی ناشناخته و اسرارآمیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید