مانع تراشی های آمریکا در جهت تشکیل کابینه جدید لبنان

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، شربل وهبه وزیر خارجه لبنان اعلام نمود که اگر آمریکا شرط عدم حضور حزب الله را در دولت لبنان بگذارد، بنابراین مانع تشکیل دولت جدید در این کشور شده است.

مانع تراشی های آمریکا در جهت تشکیل کابینه جدید لبنان

وی ادامه داد: نمی توان هیچ طرف لبنانی را از مشارکت در دولت منع کرد خصوصاً اگر نمایندگانی در مجلس داشته باشد.

وهبه اعلام کرد: حزب الله یک گروه لبنانی است که در مجلس نماینده دارد. لطفاً اجازه دهید با حزب الله گفت وگو کنیم. پرونده تشکیل دولت در لبنان باید میان گروه های این کشور حل گردد.

پیش از این نیز رسانه های لبنانی از مخالفت های آمریکا به ویژه دورتی شیا سفیر این کشور در بیروت با مشارکت حزب الله در دولت جدید لبنان خبر داده بودند.

شربل وهبه پیشتر در سخنانی از فداکاری های حزب الله و کسانی که توانستند تروریست ها را در مرزهای لبنان شکست دهند قدردانی نموده بود.

وی اعلام نموده بود: باید در برابر فداکاری های حزب الله در مرزهای لبنان و سوریه قدردان بود. ما باید در برابر کسانی که توانستند تروریست ها را در مرزهای لبنان شکست دهند تعظیم کنیم.

وزیر خارجه لبنان در ادامه سخنانش در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات ترسیم مرزها با اراضی اشغالی هم گفت، لبنان از حقوق خود نمی گذرد حتی اگر این مذاکرات 10 یا 20 سال طول بکشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 545

به "مانع تراشی های آمریکا در جهت تشکیل کابینه جدید لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانع تراشی های آمریکا در جهت تشکیل کابینه جدید لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید