قیمت لیمو گران شد ، فروش آنلاین میوه به خاطر شیوع کرونا

به گزارش زرین گراف، رئیس اتحادیه میوه فروشان تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت میوه در آستانه ماه رمضان گران خواهد شد؟ به تجارت نیوز گفت: طبق سنوات سال های قبل تقاضا در بازار میوه افزایش و قیمت میوه در آستانه ماه رمضان گران می شود. البته این افزایش قیمت میوه مقطعی است و بیشتر در اقلام سبزیجات همچون هویج و گوجه مشهود است.

قیمت لیمو گران شد ، فروش آنلاین میوه به خاطر شیوع کرونا

اسدالله کارگر با اشاره به قیمت لیمو شیرین و لیمو ترش اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا قیمت دو میوه لیمو ترش و لیمو شیرین در بازار گران شد. به طوری که در میادین میوه و تربار مرکزی هر کیلو لیمو ترش به قیمت 30 هزار تومان به واحدهای صنفی عرضه می شود. همچنین قیمت هر کیلو لیمو شیرین نیز به 22 هزار تومان رسیده است. باید اشاره کرد که واحدهای صنفی نقشی در گرانی کالا ندارند، بلکه گرانی کالا از مبدا توزیع شروع می شود.

او با اشاره به شرایط بازار میوه شرح داد: پیش بینی ما این بود که در شب عید حدود هزار تن میوه فروخته شود، این در حالی است که تقاضا برای خرید میوه شب عید به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافت و پیش بینی فروش کالا برای ما محقق نشد.

کارگر گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا واحدهای صنفی میوه فروشی در سطح شهر باز هستند و خدمات رسانی می کنند، اما نحوه فروش کالا توسط واحدهای صنفی آنلاین شده است. افراد با استخدام پیک های موتوری کالاهای مورد نظر را تلفنی ثبت سفارش و حمل و نقل آن به طور رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد. در هر حال در این شرایط 98 درصد واحدهای صنفی میوه فروشی باز هستند اما فرایند فعالیت آنها ضعیف شده و استقبال مردم برای خرید میوه کاهش یافته است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 100

به "قیمت لیمو گران شد ، فروش آنلاین میوه به خاطر شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت لیمو گران شد ، فروش آنلاین میوه به خاطر شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید