شمخانی: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟

به گزارش زرین گراف، دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح کرد: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت و با ارائه قطعنامه ضدایرانی بازیچه دست آنها شد؟

شمخانی: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بعدازظهر امروز (سه شنبه) در صفحه توئیترش با اشاره به کتاب جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید و واکنش ترامپ به انتشار این کتاب و الفاظی که این دو در این مدت در قبال یکدیگر استفاده کردند و همچنین قطعنامه ضد ایرانی پیشنهادی سه کشور اروپایی که روز آدینه در شورای حکام به تصویب رسید، نوشت: بولتون در کتاب خاطراتش ترامپ را دمدمی مزاج و احمق خطاب نموده و ترامپ هم در مقابل او را یک احمق بی کفایت خوانده است. چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت و با ارائه قطعنامه ضدایرانی بازیچه دست آنها شد؟

کتاب جدید جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید تحت عنوان اتاقی که اتفاق آنجا افتاد به بمب خبری جدید علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور تبدیل شده است. او در این کتاب به افشاگری علیه ترامپ و اعضای کابینه اش پرداخته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بولتون را کاملا بی کفایت و دروغگو خواند و نوشت: من به جان بولتون به دلیل اینکه یک فرد خل وضع به شمار می آمد و مورد تایید سنا قرار نمی گرفت یک فرصت دادم. من همواره دوست دارم که دیدگاه های مختلف را بشنوم.تعیین شد که وی کاملا بی کفایت و دروغگو بوده است. نظر قاضی را ببینید. (بولتون) اطلاعات طبقه بندی شده (را منتشر نموده است).(اینجا بخوانید)

لازم به ذکر است، سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، انگلیس و فرانسه) پیش نویس قطعنامه ای ضد ایرانی را به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کردند که این قطعنامه روز آدینه 30 خرداد ماه با 25 رای مثبت، هفت رای ممتنع، یک غایب و دو رای منفی به تصویب رسید.(جزییات بیشتر)

چین و روسیه دو کشوری بودند که به این قطعنامه رای منفی دادند. نمایندگی چین در دفتر سازمان ملل در وین پس از صدور این قطعنامه از آن ابراز تاسف کرد و نسبت به تاثیر چنین اقدامی بر برجام هشدار داد.

در این قطعنامه از ایران خواسته شده است به تعهدات خود در چارچوب ان.پی.تی و پروتکل الحاقی کاملا پایبند باشد.

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی نیز روز (آدینه) بعد از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام، گفت این سازمان به فشار بر ایران برای دریافت پاسخ درباره مکان های مورد نظر ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 264

به "شمخانی: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمخانی: چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید