زبان شناس سرشناس کشورمان درگذشت

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران : انتشارات فرهنگ معاصر، از درگذشت محمدرضا باطنی، زبان شناس سرشناس کشورمان و نویسنده کتاب معروف توصیف ساختمان دستوری زبان فارسی که نزدیک به 30 بار چاپ شده است، خبر داد.

زبان شناس سرشناس کشورمان درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، محمدرضا باطنی، زبان شناس، فرهنگ نویس و مترجم سرشناس کشورمان، امشب (سه شنبه 21 اردیبهشت)، در سن 87سالگی از دنیا رفت.

انتشارات فرهنگ معاصر، با اعلام این خبر نوشته است: یار دیرین سال های دور تا به امروزمان دکتر محمدرضا باطنی را از دست دادیم.

انتشارات فرهنگ معاصر، فقدان ایشان را به اهل فرهنگ، جامعه زبان شناسی و فرهنگ نویسی ایران و خانواده محترم شان تسلیت عرض می کند. باشد که راهشان ادامه یابد.

محمدرضا باطنی متولد سال 1313 در اصفهان بود و مدرک دکتری زبان شناسی همگانی و زبان های باستانی را از دانشگاه تهران گرفت و در ادامه در همین دانشگاه، استاد شد.

کتاب های توصیف ساختمان دستوری زبان فارسی، مسائل زبان شناسی نوین، نگاهی تازه به دستور زبان، چهار گفتار درباره زبان و ... از جمله تالیفات اوست.

زبان و زبان شناسی رابرت هال، زبان شناسی جدید مانفرد بی یرویش، درآمدی بر فلسفه بوخینسکی و ... از آثار ترجمه او هستند. فرهنگ معاصر انگلیسی - فارسی هم به همت او منتشر شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 881

به "زبان شناس سرشناس کشورمان درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان شناس سرشناس کشورمان درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید