دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، دکتر فرید نجفی در این حکم بر استفاده از رویکرد نوآورانه و استفاده از تجارب همه نخبگان دانشگاهی و اتاق فکر تشکیل شده در این خصوص و ظرفیت پویا و خلاق دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید نموده است.

دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد

در این حکم آمده است: نظر به تعهد و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی سرکارعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی منصوب می شوید.

انتظار دارم با رویکرد نوآورانه و استفاده از تجارب همه نخبگان دانشگاهی و اتاق فکر تشکیل شده در این خصوص، از ظرفیت پویا و خلاق دانشجویان در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور استفاده نموده و در راستای تربیت این نسل جوان و متعهد به آینده ایران، از هیچ کوششی دریغ ننموده و کاروان علم و اندیشه را در میان دانشجویان به شایستگی راهبری کنید.

در این خصوص از شما انتظار دارم همت عالی خود را به موارد زیر معطوف دارید:

- آشنایی دانشجویان پراستعداد حوزه علوم پزشکی که از برترین استعدادهای کشور محسوب می¬ شوند با پژوهش اصیل و اصول اخلاقی حاکم بر آن، سنگ زیرین بنای هر حرکتی در این راستا است. انتظار دارم در این مورد با برنامه ریزی دقیق، ضمن پرهیز از دامن زدن به رقابت منفی در بین دانشگاهها، روحیه وفاق و آزاد اندیشی علمی را در بین دانشجویان بطور موثر گسترش دهید.

- تسـریع و شتـاب در حرکت علمی خیل بزرگ دانشـجویان به عنوان سرمایه های اصلی این مرز و بوم، نیازمند برنامه ریزی دقیق و منسجم با همکاری خبرگان و دلسوزان دانشگاهی است. توقع دارم نقشه آموزشی و پژوهشی و همچنین فعالیت های فناوری دانشجویان را با برنامه زمان بندی مناسب برای سال آینده آماده نموده و به همه دانشگاه ها ابلاغ کنید. چنین برنامه ای در سطح کلان خواهد بود و جایگزین برنامه های داخلی دانشگاهها نخواهد بود.

- رعایت عدالت در تخصیص منابع همراه با کوشش برای جذب منابع خارج از وزارت بهداشت و همچنین عدالت در توجه به کمیته های دانشگاهی و دانشجویان رشته های مختلف حوزه علوم پزشکی از جمله اقداماتی است که باید سرلوحه کارها و برنامه های کمیته کشوری و سرکار عالی قرار گیرد.

- حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم از رسالت های اصلی دانشگاهها در دوران جدید و شرایط فعلی کشور است که در این راستا آماده کردن دانشجویان با استعداد حوزه علوم پزشکی از اهمیت دوچندانی برخوردار است که در این خصوص ضروری است برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

توجه به این نکته همیشه حایز بالاترین درجه اهمیت است که به یاد داشته باشیم که دانشجویان امانت های مردم شریف ایران و مادران و پدرانی رنج دیده هستند که کوشش نموده اند تمام سرمایه خود را در فرزندانشان جمع نمایند و لذا در شکوفایی آنها باید از همه امکانات موجود در کشور استفاده گردد.

از این رو ارتباط وسیع با همه نهادها و سازمانهای دانشی و حامی دانش قویا توصیه می گردد.

امیدوارم با کوشش سرکارعالی و همکاری کمیته های تحقیقات دانشجویی، دستیابی به اهداف ذیل میسر گردد. توفیقات شما را از خداوند متعال مسئلت دارم.

دکتر مهناز خانوی عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 707

به "دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید