بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت کاری

به گزارش زرین گراف، مرکز آمار اروپا در گزارشی اظهار داشت که در سال 2019 متوسط نرخ بیکاری در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا (با احتساب انگلیس که پس از 2019 از اتحادیه جدا شد) 6 درصد بوده است که این نرخ برای اتباع مهاجر خارج از اتحادیه اروپا به طور متوسط 12.3 درصد و برای شهروندان اروپایی ساکن در دگیر کشور های عضو اتحادیه 7.3 درصد بوده است.

بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت کاری

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، در بین تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا نرخ بیکاری برای اتباع اروپایی از اتباع سایر کشور ها پایین تر بوده است، اما قبرس و لیتوانی دو استثنا در این زمینه بوده اند به گونه ای که نرخ بیکاری مهاجرین به این کشور ها کمتر از نرخ بیکاری شهروندان این کشور ها بوده است.

تا خاتمه سال 2019 و در بین 28 کشور عضو اتحادیه اروپا، پایین ترین نرخ بیکاری شاغلین غیراروپایی مربوط به جمهوری چک با 2.5 درصد بوده است بدان معنا که تنها 2.5 درصد افراد جویای شغل 25 تا 64 سال که تابعیتی غیر اروپایی داشته اند در این کشور بیکار بوده اند. مالت با 4.2 درصد، لیتوانی با 5.2 درصد و لهستان با 5.5 درصد در رده های بعدی قرار دارند.

از طرف دیگر یونان بدترین مقصد انتخابی مهاجرت شغلی برای اتباع غیراروپایی بوده است به گونه ای که نرخ بیکاری این اتباع 29 درصد بوده است. اسپانیا با 19.9 درصد، سوئد با 17.3 درصد، فرانسه با 14.7 درصد و بلژیک با 13.8 درصد در رده های بعدی قرار گرفته اند.

هم چنین نرخ بیکاری در بین مهاجرینی که تابعیت یکی از کشور های اتحادیه اروپا را داشته، اما در یکی دیگر از کشور های عضو زندگی می نمایند در مالت با 2.1 درصد از همه کمتر بوده و جمهوری چک با 3.2 درصد، آلمان با 3.6 درصد و هلند با3.7 درصد در رده های بعدی قرار دارند. از سوی دیگر بالاترین نرخ بیکاری این گروه مربوط به یونان با 25.3 درصد، اسپانیا با 15.1 درصد و ایتالیا با 13.4 درصد بوده است.

اتحادیه اروپا شامل 27 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است. انگلیس به تازگی از اتحادیه خارج شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 206

به "بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید