بایدن: اگر ترامپ در برنامه های واکسن همکاری نکند، افراد بیشتری می میرند

به گزارش زرین گراف، رئیس جمهوری منتخب آمریکا هشدار داد، اگر دولت ترامپ در گذار نرم قدرت همکاری نکند، ممکن است افراد بیشتری را بابت ابتلا به کروناویروس از دست بدهیم.

بایدن: اگر ترامپ در برنامه های واکسن همکاری نکند، افراد بیشتری می میرند

به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا با تاکید بر ضرورت دسترسی تیمش به برنامه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره واکسن کروناویروس گفت: اگر این همکاری از سوی دولت ترامپ صورت نگیرد، افراد بیشتری ممکن است جان خود را بابت ابتلا به این بیماری ویروسی از دست بدهند.

وی اضافه نمود: یک واکسن مهم است. تا زمانیکه واکسینه نشوید، کاربرد کمی دارد. خوب چطور باید واکسن را داشته باشیم و چطور باید بیش از 300 میلیون آمریکایی را واکسینه کنیم؟ برنامه چیست؟ این یک کار بسیار بسیار عظیم است که باید انجامش داد. اگر تا 20 ژانویه 2021 منتظر بمانیم تا آن برنامه را استارت بزنیم، بیش از یک ماه و نیم وقت ما را می گیرد. بنابراین، مهم است که این کار را زودتر انجام دهیم و باید همین الان همکاری لازم صورت گیرد. هرچه سریعتر بهتر.

صحبت های بایدن در پی انتشار اخبار مربوط به واکسن کووید-19 کمپانی مدرنا مطرح شد که اثربخشی آن 94.5 درصد اعلام شده است. کمپانی فایزر نیز اخیرا اعلام نموده بود که واکسنی که فراوری نموده 90 درصد اثر بخشی دارد.

ترامپ از شکست در انتخابات سوم نوامبر امتناع نموده و اداره سرویس های عمومی نیز هنوز بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام ننموده است.

اثبات پیروزی بایدن برای فراهم شدن منابع فدرال به منظور یاری به فرایند انتقال و اجازه دادن به بایدن و تیمش برای دسترسی به آژانس های فدرال و نیروها شامل مقام های دخیل در واکنش به پاندمی کرونا ضرورت دارد. مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز هنوز از ارائه گزارش های اطلاعاتی به بایدن طفره می رود.

بایدن همچنین گفته که اگر ترامپ با گذار نرم همراه باشد، اوضاع خیلی راحت تر پیش می رود و ادامه داد: بر این باورم که ترامپ پیش از مراسم تحلیف کاری انجام می دهد. همچنین در غیاب همکاری، با گروه های کار و تجارت و دموکرات ها و جمهوری خواستار با هدف آماده سازی کنترل امور همکاری می کنم. اما اگر ترامپ همکاری داشته باشد، اوضاع راحت تر پیش می رود.

در همین حال، چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنا نیز هشدار داد که فقدان هماهنگی بین دولت ترامپ و تیم انتقال بایدن زندگی مردم را به مخاطره می اندازد.

وی به خبرنگاران گفت: این ایده که دولت ترامپ با نیروهای تیم بایدن هماهنگی ندارد زندگی مردم را به مخاطره می اندازد. این مساله ای شفاف و واضح است.

شومر پس از انتقاد از جمهوری خواستار در صحن سنا گفته بود: اکثریت جمهوری خواه خودشان را به اشاعه تئوری های توطئه، انکار واقعیت و مسموم کردن دموکراسی ما مشغول نموده اند. به نظر می رسد که جمهوری خواستار در تمام واشنگتن به یکدیگر تنه می زنند و پیشی می گیرند تا بتوانند بگویند چه کسی بیشتر از ادعاهای بی پایه و اساس و پوچ ترامپ حمایت می نماید.

وی ادامه داد: دولت ترامپ جلسات امنیت ملی را برای بایدن انکار نموده است. این امتناع صریح هماهنگی با دولت منتخب درباره رسیدگی به مساله کروناست. چقدر این واقعا احمقانه است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 513

به "بایدن: اگر ترامپ در برنامه های واکسن همکاری نکند، افراد بیشتری می میرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: اگر ترامپ در برنامه های واکسن همکاری نکند، افراد بیشتری می میرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید