بازداشت بیش از 600 عضو باند تبهکار مارس

به گزارش زرین گراف، خبرگزاری خبرنگاران- در عملیات گسترده نیرو های پلیس السالوادور، گواتمالا و هندوراس بیش از 600 عضو یک باند تبهکاری به نام مارس بازداشت شدند.

بازداشت بیش از 600 عضو باند تبهکار مارس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در عملیات گسترده نیرو های پلیس السالوادور، گواتمالا و هندوراس برای بازداشت اعضای باند های تبهکار موسوم به ماراس که در آمریکای مرکزی ایجاد رعب و وحشت می کنند، بیش از 600 عضو این باند دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سان سالوادور، دادستان کل السالوادور گفت این عملیات روز پنجشنبه در چارچوب عملیات سپر منطقه ای که برای هماهنگی و تبادل اطلاعات بین هندوراس، گواتمالا و السالوادور در زمینه مقابله با باند های تبهکار از حمایت آمریکا برخوردار بوده است، به طور همزمان در این سه کشور برگزار گشت و همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد در السالوادور حکم بازداشت یک هزار و 152 جنایتکار صادر شده است که تا اواسط روز 572 نفر از آن ها دستگیر شده بودند.

دادستانی گواتمالا نیز از بازداشت 36 مجرم متهم به اخاذی خبر داد. اخاذی به همراه قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و قتل یکی از فعالیت های اصلی باند ماراس است.

این منبع از انجام 80 بازرسی در منطقه پایتخت و همچنین در برخی مناطق دیگر در شمال، غرب و جنوب این کشور خبر داد.

پلیس السالوادور خاطرنشان کرد چهار تن از سرکرده های این باند از جمله افراد بازداشت شده هستند.

السالوادور با شش میلیون و 600 هزار نفر جمعیت یکی از خطرناک ترین کشور های جهان در خارج از مناطق درگیر مناقشه مسلحانه محسوب می شود. در سال گذشته میلادی در این کشور به ازای 100 هزار نفر جمعیت، 35,6 قتل روی داد که بیشتر آن ها به باند ماراس نسبت داده می شود.

باند تبهکار ماراس حدود 70 هزار عضو در السالوادور دارد که 17 هزار نفر از آن ها پشت میله های زندان هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 534

به "بازداشت بیش از 600 عضو باند تبهکار مارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت بیش از 600 عضو باند تبهکار مارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید