اقتصاد هلند زمینگیر شد

به گزارش زرین گراف، رشد اقتصادی هلند به کمترین سطح ثبت شده تاریخ خود رسید.

اقتصاد هلند زمینگیر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، آمار نهایی رشد مالی هلند در سه ماهه دوم امسال منفی 8.5 درصد اندازه گیری شد که این نرخ پایین ترین نرخ رشد ثبت شده در این کشور از زمان ثبت آمارهای مربوطه در سال 1988 تا به امروز بوده است. این نرخ که 0.7 درصد بیشتر از برآورد قبلی است، دومین رشد فصلی منفی متوالی هلند محسوب می شود.

در بین بخش های مختلف، سرمایه گذاری ثابت با رشد منفی 12.4 درصدی بیشترین نقش را در سقوط رشد مالی هلند داشته و پس از آن نیز مخارج مصرفی با منفی 10.4 درصد و مخارج دولتی با منفی 3.1 درصد قرار دارند. هلند ششمین کانون اصلی درگیر با کرونا در اروپا است و محدودیت های رفت و آمدی هنوز به طور کامل در آن رفع نشده اند.

طبق اعلام مرکز آمار هلند بخش تجارت خارجی نیز در شرایط نامناسبی قرار گرفته است به طوری که دو سه ماهه منتهی به ژوین، میزان صادرات هلند در مقایسه با سه ماهه قبل 9.8 درصد و میزان واردات این کشور نیز 8.3 درصد کاهش داشته است.

هم چنین رشد مالی مالزی نیز وارد محدوده منفی شده است تا جایی که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در سه ماهه دوم امسال اقتصاد مالزی 17.1 درصد کوچک شده که این رشد 9.7 درصد کمتر از رشد ثبت شده فصل قبل و ضعیف ترین رشد مالی ثبت شده در این کشور از زمان ثبت آمارهای مربوطه در سال 1998 تا به امروز بوده است.

در بین بخش های مختلف، بخش سرمایه گذاری ثابت با رشد منفی 28.9 درصد بیشترین تاثیر را در ثبت این رشد منفی داشته است و پس ازآن نیز مخارج مصرفی با رشد منفی 18.5 درصدی و کشاورزی با رشد منفی 15.4 درصدی در رده های بعدی قرار دارند.

به دنبال انتشار این خبر، بازارهای مالی مالزی دچار ریزش شدند تا جایی که هم ارزش رینگت در برابر دلار و هم شاخص بورس کوالالامپور کاهش یافتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 355

به "اقتصاد هلند زمینگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد هلند زمینگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید