ادعای یونهاپ: ایران و کره جنوبی برای ایجاد کارگروه درباره تجارت بشردوستانه به توافق رسیدند

به گزارش زرین گراف، خبرگزاری یونهاپ به نقل یک منبع آگاه مدعی شد که ایران و کره جنوبی برای راه اندازی کارگروهی جهت توسعه تجارت بشردوستانه بین دو کشور به توافق رسیده اند.

ادعای یونهاپ: ایران و کره جنوبی برای ایجاد کارگروه درباره تجارت بشردوستانه به توافق رسیدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعد از کشمکش های اخیر بین سئول و تهران بر سر پول های بلوکه شده به دلیل تحریم های آمریکا و احتیاج ایران به تجهیزات پزشکی و دارویی برای مقابله با ویروس کووید19، اکنون خبرها از توافق دو طرف درباره یک سازوکار تجاری انسانی حکایت دارد.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، یک منبع آگاه از این موضوع بامداد یکشنبه (به وقت تهران) گفت که کره جنوبی و ایران توافق نموده اند که برای توسعه تجارت بشردوستانه به عنوان بخشی از کوشش ها جهت حفظ همکاری های دوجانبه ذیل معافیت های تحریمی آمریکا، کارگروه مشترکی ایجاد نمایند.

این منبع می گوید که مباحثات بین دو کشور در سطح مدیران کل، با هدف آنالیز منظم چگونگی همسان سازی درخواست ایران برای دارو و تجهیزات پزشکی با چیزی که صادرنمایندگان کره جنوبی می توانند ارائه دهند، انجام می گردد.

بر این اساس، اولین گفت وگوهای کارگروه مذکور بین دو کشور در اوایل ماه آینده میلادی (سپتامبر) برگزار خواهد شد.

یونهاپ به نقل از این منبع - که نامش را فاش نکرد - نوشت: دو طرف در زمان مباحثات ویدئوکنفرانسی سطح بالا، که در هفته قبل برگزار گردید - به این توافق رسیده اند. در این گفت وگوها طرف ایرانی تمایل خود برای خرید چند صد میلیون دلار از محصولات کره جنوبی را ابراز کرد.

این خبرگزاری اذعان کرد که دارایی ایران در دو بانک کره جنوبی مجموعا به ارزش 7 میلیارد دلار از ماه سپتامبر سال 2019 به بهانه تحریم های آمریکا بر واردات نفت ایران توسط سئول، بلوکه شده است.

یونهاپ هفته قبل گزارش نموده بود معاون وزیر خارجه کره جنوبی در امور مالی ریاست طرف کره ای را در این جلسه که قرار است با شرکت مقامات سایر وزارتخانه ها و آژانس های تجاری این کشور برگزار گردد، برعهده خواهد داشت. محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و داروی ایران و مقامات بانک مرکزی از طرف ایران در این جلسه حضور خواهند داشت.

روز پنجشنبه اما یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی ادعا نموده بود آمریکا اجازه انتقال پول ایران به کانال سوئیس را نمی دهد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 333

به "ادعای یونهاپ: ایران و کره جنوبی برای ایجاد کارگروه درباره تجارت بشردوستانه به توافق رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای یونهاپ: ایران و کره جنوبی برای ایجاد کارگروه درباره تجارت بشردوستانه به توافق رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید