اتحادیه اروپا خواهان تغییر رویکرد آمریکا در قبال سازمان بهداشت جهانی شد

به گزارش زرین گراف، رئیس کمیسیون اروپا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد از مواضع واشنگتن خواهان بازگشت آمریکا به سازمان بهداشت جهانی شدند.

اتحادیه اروپا خواهان تغییر رویکرد آمریکا در قبال سازمان بهداشت جهانی شد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اورسولا فن در لین رئیس کمیسیون اروپا و جوزپ بورل رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که بلوک اروپا به حمایتهای خود از سازمان بهداشت دنیای ادامه خواهد داد و از ایالات متحده نیز خواستند در رویکرد خود در قبال این سازمان تجدید نظر کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه با ادعای حمایت سازمان بهداشت دنیای از چین روابط خود با سازمان را قطع کرد و بودجه آن را نیز قطع کرد.

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، فن در لین و بورل در بیانیه خود همچنین تاکید نمودند که سازمان بهداشت دنیای باید قادر به پاسخ گویی در برابر پاندمیک های کنونی و آینده باشد. برای این مهم مشارکت و حمایت همه مورد احتیاج است. در روبرو با تهدیدهای دنیای اکنون زمان افزایش همکاریها و راه حلهای مشترک است و اقداماتی که منجر به تضعیف سازمان بهداشت دنیای می گردد باید خودداری گردد.

در ادامه این بیانیه آمده است؛ در این چارچوب، ما از آمریکا می خواهیم در تصمیم اعلامی اخیر خود علیه سازمان بهداشت دنیای تجدید نظر کند.

ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان هم روز گذشته در حساب توئیتری خود با اشاره به تصمیم آمریکا در قطع بودجه سازمان بهداشت دنیای نوشت: این یک واکنش ناامیدکننده بود. اگر سازمان بهداشت دنیای به دنبال آینده ای متفاوت است احتیاج به اصلاحات دارد و اتحادیه اروپا باید نقش پیشرو در تامین اقتصادی این سازمان داشته باشد.

وی تاکید نمود که این اقدام آمریکا به شرایط درمانی دنیا آسیب جدی وارد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 213

به "اتحادیه اروپا خواهان تغییر رویکرد آمریکا در قبال سازمان بهداشت جهانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا خواهان تغییر رویکرد آمریکا در قبال سازمان بهداشت جهانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید