شروع وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از سوی اتحادیه اروپا

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیسیون اروپا امروز دوشنبه بیان کرد که میخواهد تا اقدامات متقابلی را در مورد وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی از آمریکا اتخاذ کند.

شروع وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از سوی اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با قیمت تور نوروزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

والدیس دومبروسکیس (Valdis Dombrovskis) معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: علیرغم کوشش های زیاد ما و به دلیل عدم پیشرفت (مذاکرات) از طرف آمریکا، اتحادیه اروپا از اواخر امروز از حق خود استفاده و اقدامات متقابلی که سازمان تجارت جهانی مجوز آن را داده است را اعمال خواهد نمود.

معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره خاطرنشان کرد: البته ما همچنان از راه چاره مبتنی بر مذاکره استقبال می کنیم. طرح های ما مبنی بر لغو تعرفه ها از سوی دو طرف روی میز است؛ اما آمریکا تا کنون به این اقدام مبادرت نکرده است.

این در حالیست که کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمنیه خاطرنشان کرد که این اتحادیه آماده است تا در صورت لغو تعرفه ها از سوی آمریکا، تعرفه های خود را لغو کند.

لازم به ذکر است سازمان تجارت جهانی سال گذشته تصمیم گرفت تا به آمریکا اجازه دهد تا تعرفه هائی به ارزش 7.5 میلیارد دلار بر کالاهای اروپایی وضع کند؛ این سازمان ماه گذشته اتحادیه اروپا را نیز مجاز به انجام اقدامی مشابه کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 494

به "شروع وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از سوی اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی از سوی اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید