73 کارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان کرونا انجام می گردد

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه آنالیز بهره مندی از ظرفیت های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

73 کارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان کرونا انجام می گردد

همچنین دکتر نفیسه حسینی یکتا سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با موافقت وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی طب ایرانی به عنوان یک مکتب درمانی مورد پذیرش واقع شده است.

وی اضافه کرد: از روزهای اول شیوع کرونا در کشور یک کمیته علمی با حضور خبرگان حوزه طب سنتی در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تشکیل و محتواهایی برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا تهیه شد.

دکتر حسینی یکتا ادامه داد: ویدئو کنفرانس هایی با کشور چین و سازمان بهداشت جهانی در دفتر طب ایرانی تشکیل و اطلاعات این جلسات گردآوری شد.

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 73 کارآزمایی بالینی طب سنتی مرتبط با داروهای گیاهی در پیشگیری و درمان کرونا در دانشگاه های علوم پزشکی در دستور کار است و گزارش 8 کارآزمایی بالینی تمام شده برای درمان و پیشگیری کرونا به کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ارائه شده است.

وی توضیح داد: در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت به پیشنهادهای ارائه شده برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا پاسخ داده می گردد و در صورت لزوم در بوته آزمایش قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 478

به "73 کارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان کرونا انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "73 کارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان کرونا انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید