چین سیستم قدرتمند تعدیل هوا می&zwnjسازد

به گزارش زرین گراف، چین میخواهد با توسعه یک سیستم قدرتمند تعدیل هوا، مساحتی بیش از 1.3 میلیارد هکتاری را با باران مصنوعی پوشش دهد.

چین سیستم قدرتمند تعدیل هوا می&zwnjسازد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

شورای دولتی چین اعلام نموده است که این کشور تا سال 2025 یک سیستم توسعه یافته تعدیل هوا خواهد داشت که مساحت بیش از 1.35 میلیارد هکتاری (5.5 میلیون کیلومتر مربع) را با باران مصنوعی و مساحت حدود 143 میلیون هکتاری را با سرکوب تگرگ پوشش می دهد.

در بیانیه این شورا آمده است: چین با دستیابی به موفقیت در تحقیقات بنیادی و تحقیق و توسعه در فناوری های کلیدی، پیشرفت های مداوم در مدرن سازی و خدمات تصفیه، پیشرفت های شاخص در پیشگیری جامع در برابر خطرات ایمنی و بهینه سازی در سیستم ها تا سال 2025 یک سیستم اصلاح یا تعدیل آب و هوا خواهد داشت.

در این بیانیه همچنین آمده است که اصلاحات آب و هوایی چین باید تا سال 2035 از نظر عملیاتی، فناوری ها و خدمات، در سطح پیشرفته جهانی قرار گیرد.

در این بیانیه آمده است: اصلاح و تعدیل آب و هوا باید پشتیبان گیری خدمات خود را در زمینه های کلیدی زیر تشدید کند: برآورد بلایایی مانند خشکسالی و تگرگ و منطقه بندی مربوط به آن در مناطق فراوریی کشاورزی، برنامه های کاری عادی برای مناطق نیازمند به حفاظت و احیای اکولوژیکی و واکنش های اضطراری عمده به مقابله با حوادثی مانند آتش سوزی در جنگل ها یا چمنزارها و مراتع و درجه حرارت زیاد غیرمعمول یا خشکسالی.

اینکه نتیجه نهایی این آزمایشات چه خواهد بود، هنوز آنالیز نشده است. با این حال، یک چیز قطعی است: این اولین بار نیست که چین به سراغ تغییر و اصلاح و تعدیل آب و هوا می رود.

به عنوان مثال، این کشور در المپیک 2008 پکن از بارورسازی ابرها یا ابرآمایی برای کاهش بارندگی در مراسم افتتاحیه استفاده کرد. هدف این بود که این رویداد در دلپذیرترین آب و هوای ممکن برگزار گردد.

بارورسازی ابرها فرآیندی است که سعی در تغییر میزان و نوع بارش ابرها دارد. این کار با پخش موادی در هوا انجام می گردد که به عنوان کندانسور یا متراکم نماینده ابرها عمل می نمایند.

این مواد که با نام هسته یخ نیز شناخته می شوند، فرآیندهای میکروفیزیکی درون ابر را تغییر می دهند. نتیجه نهایی این است که قطرات باران یا پوسته های یخ از ابرها به زمین می ریزند.

بارورسازی ابرها یا ابرآمایی، تعدیل آب و هوا از طریق افزودن مواد به درون یک ابر با هدف تقویت تشکیل و رشد بلورهای یخ(Ice Crystal) در ابرهای سرد(بیشتر حجم ابر در دمای زیر صفر درجه سلسیوس است) و رشد قطرک های درون ابرهای گرم(بیشتر حجم ابر دارای دمای بالای صفر درجه سلسیوس) و در نتیجه افزایش بارش برف یا باران است. به عبارت دیگر باروری ابرها روشی برای تأثیرگذاری بر روی ابرهای طبیعی است که در آن با استفاده از مواد شیمیایی آب بیشتری از ابر به شکل باران یا برف درست می گردد.

بیشترین عواملی که در باروری ابرها برای فراوری باران سرد و طرح های باروری ابرها برای تقویت بارش برف به کار می فرایند یدید نقره و یخ خشک(کربن دی اکسید منجمد) هستند. عواملی دیگر مانند گازهای مایع(به عنوان مثال نیتروژن مایع) نیز می توانند برای بارور کردن ابرها در این دسته مورد استفاده قرار گیرند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 557

به "چین سیستم قدرتمند تعدیل هوا می&zwnjسازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین سیستم قدرتمند تعدیل هوا می&zwnjسازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید