ورود ریاست جمهوری به بحران چگاسفلی

به گزارش زرین گراف، رئیس امور هماهنگی و نظارت همکاری های منطقه ای ریاست جمهوری در نامه ای خطاب به متولیان شرایط چگاسفلی دستور بررسی و پیگیری شرایط این محوطه تاریخی را صادر کرد.

ورود ریاست جمهوری به بحران چگاسفلی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

ایسنا: بعد از گذشت بیش از یک ماه از تعرض به محوطه تاریخی چگاسفلی با لودرهایی که به دستور دهیاری و شورای روستای چگاسفلی به سینه این محوطه باستانی چنگ زدند، این بار یکی از مسوولان نهاد ریاست جمهوری مستقیما وارد عمل شد و درخواستِ بررسی شرایط این محوطه تاریخی و پیگیری آن را تا پایان کار داد؛ چگاسفلی تاریخی که در طول چند سال گذشته و به واسطه اهمیتِ آن، تعدادی از باستان شناسان ملی و بین المللی در نامه های جداگانه درخواست حفاظت از این محوطه و ثبت جهانی آن را داشتند.

بعد از وقوعِ تعرضی که هشدارها و اعتراض های زیادی را در 21 آذر امسال به همراه داشت، رییس پژوهشکده باستان شناسی از انجام شکایت های حقوقی توسط بخش های مختلف وزارتخانه میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان برای تجاوز به عرصه و حریم چگاسفلی در خوزستان خبر داد و انجمن علمی باستان شناسان نیز با نوشتنِ نامه ای که رونوشت آن به سیدابراهیم رئیسی - رییس قوه قضاییه - ، علی­ اصغر مونسان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - و غلامرضا شریعتی - استاندار خوزستان - نیز ارسال شد، نسبت به این شرایط معترض شدند.

حالا انتها و بعد از گذشت حدود 50 روز از آن اتفاق، رئیس امور هماهنگی و نظارت همکاری های منطقه ای ریاست جمهوری در نامه ای خطاب به سه نفر از متولیان شرایط چگاسفلی یعنی شریعتی - استاندار خوزستان - ، تابش - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی - و طالبیان - معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی - این طور تاکید کرده است: به پیوست نامه انجمن علمی باستان شناسی درباره درخواست باستان شناسان و فعالان میراث فرهنگی برای جلوگیری از ادامه عملیات عمرانی در منطقه چگاسفلی شهرستان بهبهان ارسال می شود. نظر به اهمیت میراثی این مجموعه نیز مسبوق به سابقه بودن موضوع جابه جایی مسکن افراد را در اسرع وقت به این معاونت گزارش دهند.

رونوشت این نامه که به قید فوریت ارسال و در هشتم بهمن امضا شده، به دفتر معاون هماهنگی فرهنگی اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول ریاست جمهوری نیز فرستاده شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 اسفند 1399 بروزرسانی: 13 اسفند 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 658

به "ورود ریاست جمهوری به بحران چگاسفلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود ریاست جمهوری به بحران چگاسفلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید