خوزستان در پی جذب گردشگران اکسپو دبی

به گزارش زرین گراف، سرپرست معاونت گردشگری #خوزستان گفت: در بازه زمانی برگزاری نمایشگاه دبی #اکسپو، با توجه به نزدیک بودن محل برگزاری آن به استان خوزستان، برنامه ریزی لازم برای تورهای #گردشگری برای غرفه داران و بازدیدکنندگان بیش از 192 کشور اجرا شده است.

خوزستان در پی جذب گردشگران اکسپو دبی

به گزارش جهانی سفر به نقل از خبرگزاری ایلنا؛ سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان) پیرامون شتاب خوزستان برای جذب گردشگران اکسپو دبی اظهار کرد: نمایشگاه جهانی اکسپو که به اختصار اکسپو (EXPO) نامیده می شود، نمایشگاهی بین المللی و بسیار معتبر و مشهور است که هرچند سال یک بار برای نمایش و ارائه دستاوردهای ملل مختلف برگزار می شود.

پیمان نبهانی با بیان اینکه اکسپو اولین بار در سال 1844 در پاریس برگزار شد و از آن پس به رسمی همیشگی و دائمی تبدیل شد، ادامه داد: اهمیت این نمایشگاه برای کشورها به میزان ای زیاد است که بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک، سومین رویداد مهم بین المللی جهان محسوب می شود؛ از این رو، گاهی آن را المپیک فرهنگ ملل هم می نامند.

وی اضافه نمود: در طول این نمایشگاه، نوترین دستاوردها، خلاقیت ها و اختراعات بشری از سرتاسر جهان در یک شهر به نمایش در می آیند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به اینکه دبی اکسپو با یک سال تأخیر در نهایت 9 مهر 1400 برگزار خواهد شد، نام کرد: این نمایشگاه به نام سومین رویداد بزرگ جهان بعد از جام جهانی فوتبال و المپیک، به مدت حدود شش ماه و از 9 مهر سال جاری تا 11 فروردین 1401 دایر خواهد بود و ایران جز 192 کشوری است که در رویداد نام برده حضور پیدا می کند.

نبهانی شرح داد: اکسپو، بزرگ ترین مکان ملاقات در جهان است و فرصت های زیادی مانند ایجاد شبکه و ارتقای روابط بین المللی برای افراد، تیم ها، گروه ها، شرکت ها و سازمان هایی که بدنبال یافتن شرکا یا همکاران نو از سراسر جهان هستند، ارائه می کند.

او گفت: ثبت حضور بیش از 192 کشور و پیش بینی بیش از 25 میلیون نفر بازدیدکننده از اکسپو سال جاری و تخمین سهم بیش از 70 درصدی بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان از خارج از کشور امارات که بالاترین میزان مشارکت در طول تاریخ نمایشگاه های جهانی است و همچنین شرایط مطلوب متراژ غرفه جمهوری اسلامی ایران و همسایگی غرفه های کشورهای فرانسه، مکزیک و پرو با ایران، امکان معرفی آثار باستانی، ظرفیت های گردشگری و محصولات صنایع دستی استان را فراهم می آورد و می توانیم بازاری برای محصولات تولیدی هنرمندان صنایع دستی و علاقمندانی برای بازدید از آثار تاریخی و منطقه ها گردشگری استان شناسایی کنیم که ما برای هر سه موضوع در حال برنامه ریزی هستیم.

سرپرست معاونت گردشگری خوزستان گفت: در بازه زمانی برگزاری نمایشگاه، با توجه به نزدیک بودن محل برگزاری آن به استان خوزستان، برنامه ریزی لازم برای تورهای گردشگری برای غرفه داران و بازدیدکنندگان بیش از 192 کشور اجرا شده است.

او اضافه نمود: صنعت گردشگری و ظرفیت های بی شماری که سرمایه گذاری در این حوزه را دارای توجیه اقتصادی می کند، به نام یک بسته ویژه در این نمایشگاه عرضه خواهد شد و امیدوار هستیم تا جذب سرمایه در این عرصه را ببینیم.

نبهانی، شناساندن تمدن غنی استان با تکیه بر سه اثر ثبت جهانی و تنوع اقوام و بهره برداری از این ظرفیت ها برای رونق گردشگری و فروش صنایع دستی را مهم ترین هدف گذاری اجرا شده در این نمایشگاه نام کرد و اضافه نمود: فضای اختصاصی گردشگری در پاویون جمهوری اسلامی ایران 64 مترمربع است که البته امکان حضور و مشارکت صنعت گردشگری در 382 متراژ دیگر از فضاهای مشترک دیگر هم وجود دارد که این ظرفیت حضور و نمایش در برنامه ریزی های این اداره کل مدنظر قرار گرفته است.

او تأکید کرد: معرفی ظرفیت های تخصصی استان های کشور در سه شاخه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بستری مجذوب کننده برای بازدیدکنندگان غرفه ایران در این رویداد جهانی خواهد بود و پرداختن به ظرفیت شاخه های تخصصی هریک، شامل انواع گردشگری از جمله سلامت و زیبایی، طبیعت و ورزش، تاریخی و فرهنگی در کنار معرفی آئین های سنتی، صنایع دستی، تاریخ تمدن و فرهنگ غنی استان، هسته اصلی برنامه های اجرایی را تشکیل خواهد داد و نیاز است با حضور جدی و تعامل میان فعالان بخش خصوصی و دولتی بیشترین بهره وری از فرصت ایجاد شده فراهم شود. از این رو، هرچه برنامه های اجرایی با جزئیات و دقیق باشد و بتواند با پاسخ دهی به علایق مختلف در راستای شعار و چشم میزانای تعریف شده کلان پیش رود، دستاوردهای قابل توجهی برای تأسیسات و فعالان گردشگری استان رقم خواهد خورد.

سرپرست معاونت گردشگری خوزستان در ادامه با بیان اینکه موضوع و تِم اصلی اکسپو 2020 دبی، ارتباط فکر ها، خلق آینده انتخاب شده، گفت: انتظار می رود که این نمایشگاه جهانی، بستری برای رشد و مطرح شدن ایده های خلاقانه و هم ظهور نشانگان های تجاری از سرتاسر کره زمین باشد که توجه ویژه به ظرفیت های گردشگری و خلاقیت های هنرمندانه فعالان صنایع دستی در استان ممکن است خوزستان را به نام نمونه عملی تحقق ایده های خلاق معرفی کند.

او اضافه نمود: از این رو، با توجه به حضور تعداد قابل توجه ایرانی های مقیم در کشور امارات، نیاز است تمرکز جدی در حوزه بازاریابی و جذب گردشگر از این افراد و همچنین بصورت ویژه از کشورهای بازار هدف گردشگری استان داشته باشیم و از نرم افزارهای کاربردی، درگاه های اینترنتی و واقعیت مجازی و اضافه نموده به نام ابزاری مهم، به روز و کاربردی در معرفی ظرفیت های گردشگری خوزستان و جذب گردشگران استفاده کنیم و از سویی دیگر بتوانیم بار علمی مورد نیاز در این حوزه را با شرکت در وبینارها و کارگاه های آموزشی مشترک بین المللی ارتقا دهیم.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 952

به "خوزستان در پی جذب گردشگران اکسپو دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوزستان در پی جذب گردشگران اکسپو دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید