نگهداری خودروی صفر در پارکینگ ها حکم احتکار دارد!

به گزارش زرین گراف، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دارندگان خودروی صفر در انبار ها، با ثبت نام نکردن در سامانه انبارداری، مشمول احتکار هستند.

نگهداری خودروی صفر در پارکینگ ها حکم احتکار دارد!

عباس تابش افزود: وزارت صمت بعد از این در سطح بازار خودرو، نظارت بر عرضه، تقاضا و قیمت ها را مدنظر قرار خواهد داد.

او ادامه داد: از این پس نگهداری خودرو در سوله و انبار ها و پارکینگ ها مشمول تطبیق با شرایط انبارداری خواهد بود به گونه ای که اگر فردی خودروی صفری را در انبار یا پارکینگ نگهداری نماید، چنانچه در سامانه انبارداری ثبت نام نکرده باشد، مشمول احتکار و عدم عرضه خواهد بود. مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه خودروی صفر در انبار ها و پارکینگ ها با تماس با شماره 124 و مراکز مربوطه وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع را در میان بگذارند.

تابش در مورد کد های ملی معلق در بازار خرید و فروش خودرو گفت: دارا بودن کد ملی برای ثبت سیستماتیک خرید خودرو در سامانه به تنهایی کافی نیست و برای این کار باید کد های ملی، شماره گواهینامه، حساب بانکی و شماره سیم کارت شخصی متقاضی با هم هماهنگ باشد و در سامانه همتا تطبیق بپذیرد.

او در مورد شرایط شرکت در فروش فوق العاده های خودرو افزود: فرد متقاضی نباید در 36 ماه گذشته ثبت درخواستی در سامانه خرید خودرو در کارخانه سایپا و ایران خودرو داشته باشد. در ضمنًً خودرو هایی که در فروش فوق العاده عرضه می گردد باید یک سال در رهن بماند و امکان خرید و فروش آن ها وجود ندارد، مضاف بر این اگر خودرویی سه ماه در پارکینگ بماند و برای سرویس اولیه به نمایندگی مراجعه نکند فاقد گارانتی تلقی و امتیاز آن ها حذف خواهد شد.

معاون وزیر صمت توضیح داد: برای عرضه خودرو در فروش فوق العاده، محدودیت زمانی ثبت نام نداریم و هر فرد برای ثبت نام تقاضا، یک هفته زمان خواهد داشت، در این نوع عرضه، سیستم قرعه کشی انجام می گیرد و مشمولین و حائزین قرعه می توانند ظرف مدت 48 ساعت باقی پول را واریز و پس از سه ماه خودروی خود را تحویل بگیرند، در ضمنًً پس از 48 ساعت از قرعه کشی، مبلغ افرادی که حائز قرعه نشده اند باز پس خواهد شد.

تابش خاطر نشان کرد: از این پس محدودیتی برای ثبت نام خودرو وجود ندارد و شرایط سود مشارکت برای خودرو های فروش فوری صفر درصد، فروش یک ساله 6 درصد و دو ساله 12 درصد خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 192

به "نگهداری خودروی صفر در پارکینگ ها حکم احتکار دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری خودروی صفر در پارکینگ ها حکم احتکار دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید