نزدیک شدن یک ستاره دنباله دار به خورشید

به گزارش زرین گراف، به گفته اخترشناسان، دنباله دار نامبرده ممکن است به درخشان ترین مورد در در طول 7 سال گذشته در آسمان تبدیل شود.

نزدیک شدن یک ستاره دنباله دار به خورشید

ساکنان زمین قادر به دیدن نزدیک شدن یک دنباله دار سمی به خورشید خواهند بود. لیودمیلا کوشمان، اخترشناس و کارمند آسمان نمای مسکو در تاریخ 4 آوریل گفت، ساکنان زمین قادر خواهند بود تا ستاره دنباله دار C. / 2019Y4 اطلس را که به خورشید نزدیک می شود، مشاهده کنند. لازم به ذکر است که در هسته این ستاره دنباله دار ماده خطرناک سیان قرار گرفته است.

امکان مشاهده این ستاره دنباله دار با چشم غیر مسلح وجود دارد. به گفته اخترشناسان، دنباله دار نامبرده ممکن است به درخشان ترین مورد در در طول 7 سال گذشته در آسمان تبدیل شود. کوشمان اضافه کرد: به دلیل وزش باد خورشیدی، دنباله های آن آغاز به شکل گیری می کند - یکی گاز و دیگری گرد و غبار، که جلوه خاصی به او می بخشد.

C. / 2019Y4 در 24 ماه مه، در حداکثر فاصله (117 میلیون کیلومتر) تا زمین، نزدیک می شود. تا انتهای ماه، فاصله این دنباله دار از خورشید نزدیکتر از عطارد به خورشید خواهد بود. اینکه بعد از آن چه خواهد شد، دانشمندان نمی توانند با اطمینان بگویند، با این حال احتمالاً با نزدیک شدن به خورشید، به سرعت تبخیر می شود.

این ستاره شناس گفت: این ستاره دنباله دار متعلق به دوره های زمانی بسیار قدیمی است و پیش از این می شد آن را در آغاز هزاره چهارم قبل از میلاد - در دوران ساخت اهرام مصر مشاهده کرد. این بار ستاره دنباله دار در آسمان پر ستاره و به رنگ سبز خواهد بود.

لازم به ذکر است که سیان یک گاز بی رنگ، بسیار سمی و قابل اشتعال است و بوی تندی دارد. در دنباله دار ها و همچنین در جو تایتان یافت می شود.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 94

به "نزدیک شدن یک ستاره دنباله دار به خورشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک شدن یک ستاره دنباله دار به خورشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید