مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟

به گزارش زرین گراف، این ماده ترکیبی از اتیلن, پروپیلن و داین است عایق مناسب جهت استفاده در منطقه ها سردسیر است و حتی در دماهای زیر 30 درجه سانتی گراد هم کارایی دارد. این عایق در برابر ازن و مواد شیمیایی آلی و غیرآلی بسیار مقاوم است. ضعف آن مقاومت کم در برابر مایعات نفتی است.

مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟

عایق حرارتی مناسب بخش های مختلف ساختمان مانند سقف، کف و دیوارهای جانبی، همچنین عایقکاری لوله ها و سطوح داغ و سرد باعث افزایش راندمان انرژی می شود. با عایقکاری در ساختمان می توان درانرژی گرمایی وسرمایی 45 تا 55 درصد صرفه جویی نمود.

پشم شیشه محصولی است که از طبیعت و طی فرآیندی ساده بدست می آید. ماده اصلی تشکیل دهنده آن سیلیس و شیشه می باشد که پس از ذوب شدن وارد ماشینهای الیاف ساز شده و تحت تأثیر نیروی گریز از مرکز به شکل الیاف پشم مانند در می آید.

این الیاف از جدا کردن سیلیکات های معدنی طبیعی که دارای ساختار بلوری به شکل رشته های باریک هستند به دست می آید. ضریب هدایت حرارتی آن نسبت به عایق های دیگر خیلی بالاتر بوده و بدین جهت عایق خوبی نمی باشد، اما علت اصلی استفاده از آن خاصیت ضد حریق آن است.

این نوع عایق ترکیبی است از مواد معدنی و الیاف سرامیکی همراه با ذرات سیلیکات و اکسید فلزات کلسیم, مهمیم و یا آلومینیوم که در دمای بالا با هم ترکیب می شوند. این نوع عایق به شکل پتوئی و یا به شکل آجری یکپارچه ساخته می شود. عایق های سیلیکاتی در مقابل شوک های حرارتی مقاوم بوده و دماهای بسیار بالا را تحمل می کنند و غیر قابل اشتعال هستند. در صورت مجاورت با رطوبت، آن را جذب می کنند، لذا باید در برابر آن محافظت شوند.

منبع مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟

انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1011

به "مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: عایق حرارتی چیست و در کجاها از آن استفاده میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید