فکری: دوست ندارم به هر قیمتی در یک تیم بمانم، استقلال برای پرداخت رضایتنامه به نادری یاری می نماید

به گزارش زرین گراف، سرمربی استقلال می گوید دوست ندارد به هر قیمتی در یک تیم بماند و اصولش را زیر پا بگذارد.

فکری: دوست ندارم به هر قیمتی در یک تیم بمانم، استقلال برای پرداخت رضایتنامه به نادری یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، محمود فکری در گفت وگو با برنامه فوتبال برتر درباره حضورش به عنوان سرمربی استقلال اظهار کرد: من سال 86 همزمان با زمانی که بازی می کردم، اولین تجربه مربی گری ام را در لیگ برتر داشتم و چند بازی به عنوان سرمربی کار کردم. بعد از آن در کنار قلعه نوعی به عنوان دستیار حضور داشتم. سال بعد دوباره به عنوان سرمربی در شیرین فراز کار کردم. مجددا با مظلومی و بعد با صمد مرفاوی و یک فصل هم در صبای قم حضور داشتم.

او ادامه داد: بعد در شهرداری جویبار سرمربی بودم. در لیگ دو کار کردم و آنجا فهمیدم می توانم سرمربیگری کنم. پس از آن دوباره با قلعه نویی به استقلال آمدم. سپس در دسته یک حضور داشتم و در تیم های مختلف لیگ یک کار کردم. شرایط طوری بود که خودم دوست داشتم در آن تیم های لیگ یکی کار کنم. من دوست ندارم به هر قیمتی در تیمی بمانم و اصولم را زیر پا بگذارم.

سرمربی استقلال با بیان این که مربیگری شبیه زمان بازیگری است و ابتدا باید پله پله کار کنید، گفت: این باعث می گردد یک سری تجربیات را به دست می آورید. اگر مستقیم از بازیگری به مربی گری روی بیاورید اذیت می شوید.

او درباره جداییش اش از نساجی اعلام کرد: دوست داشتم به شکل قشنگ تری به استقلال بیایم. متاسفانه نمی دانم چه اتفاقاتی افتاد که یک خورده راستا به سمت خوبش نرفت که در نهایت باعث شد استعفا دهم و به استقلال بیایم. هر طورکه بخواهم ببینم مدیون تیم نساجی هستم چرا که خودم هم بچه جویبار هستم و در این تیم کار کردم. همه چیز من از نساجی آغاز شد و دوست داشتم خیلی زیبا تر و محبت آمیز تر این جدایی اتفاق بیفتد.

فکری افزود: یک راه قشنگ هم وجود دارد که مذاکره اتفاق بیفتد و یک راه دیگر هم شکایت است. خود آقای حدادیان بسیار محترم و خیر است اما باشگاه از من 7 میلیارد غرامت خواستند و این مبلغ با مبلغ قراردادم جور در نمی آید.

او درباره بازیکنانی که در غیابش جذب شده اند، گفت: مسئولان استقلال کار درستی کردند چرا که تا مربی معین گردد بازیکنان ممکن است دیگر منتظر نمانند. یک وقتی است می خواهید برای تیم پایین جدول بازیکن بگیرید میتوانید از جوانان یا بازیکنان کمتر شناخته شده استفاده کنیم اما بازیکنی که می خواهید به استقلال بیاورید کیفیتش باید معین باشد. بازیکنانی که جذب کردیم توانمند هستند و اگر نمی خواستم از جذب آن ها راضی نباشم تیم را هم قبول نمی کردم. مشکل استقلال بازیکنانش نیست.

سرمربی استقلال ادامه داد: برای پیروزیت باید تمام مجموعه خوب عمل نمایند. باید صبوری کنیم تا پیروز شویم. باید خادمین و خائنین را جدا نمایند و ما هم تمام توان مان را می گذاریم.

او درباره پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه گفت: جا دارد از آقای خلیل زاده و اعضای هیات مدیره تشکر کنم که واقعا دارند کوشش می نمایند. این 5،6 سال جزو سخت ترین سال های استقلال بود و متوجه شدم اکنون تمام بدهی ها را پرداخت کردند. این مساله هم قشنگ نیست که گفتند پول شفر داده شده و باید پول پسرش هم پرداخت گردد تا پنجره نقل و انتقالاتی باز گردد.

فکری افزود: از زمانی که من آمدم فضای خیلی خوبی حاکم است و کسی نمی خواهد کار را به نام خودش تمام کند. فضای خوبی وجود دارد و همه هم دارند کوشش می نمایند کار خودشان را انجام دهند. همه اجزای یک باشگاه باید خوب کار نمایند تا تیم نتیجه بگیرد و در نتیجه دریافت یک تیم سلسله مراتب نقش دارند.

او درباره جذب محمد نادری اعلام کرد: او اکنون یکی از بازیکنان خوب مان است. ما در سمت چپ کمی مشکل داشتیم و اگر نادری کوشش کند و آسیب نبیند می تواند عملکرد خوبی در تیم از خود نشان دهد. با آمدن میلیچ هم خیال مان راحت تر می گردد. باتوجه به این که الان بحث کرونا است و تماشاگرها نیست فشارها روی نادری کمتر است اما فشار های مجازی به هر حال زیاد است و از پیشکسوتان هم خواستیم که یاریش نمایند و امیدوارم بتواند به شرایطی خوبی برسد.

سرمربی استقلال درباره افزایش مبلغ قراردادهای بازیکنان استقلال گفت: در جهان هم همین است. در رئال مادرید و بارسلونا هم همین شکل است. تیم های بالای جدولی که برای قهرمانی می جنگند هزینه بیشتری می نمایند. تیمی مثل استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی بسته می گردد و مبالغشان بیشتر از دیگر تیم ها است.

او درباره ماجرای اختلافات بین بعضی از بازیکنان با کادرپزشکی تیم اعلام کرد: تیم استقلال پیش از این شرایط خیلی سختی را گذراند و در یک بازی که استقلال نتیجه نگرفته بود چنین اتفاقی افتاد. خودم هم از کادر پزشکی عذرخواهی کردم و از همه می خواهم به تیم احترام بگذارند تا سوء تفاهمی که بین بازیکنان و کادر پزشکی ایجاد شد برطرف گردد. در هر صورت هنوز کادر پزشکی کوتاه نیامده است.

فکری افزود: دکتر نوروزی هم سال ها در این باشگاه زحمت کشیده است و خودم هم کوشش کردم که بازیکنان بروند عذرخواهی نمایند اما متاسفانه این موضوع انرژی را از ما گرفته است. از مدیران خواستیم که این مشکل را حل نمایند. به هر صورت در این یکی دو روزه کادر پزشکی جدیدی به تمرین آمده اند اما ما هم دوس داریم این مسائل حل گردد. دو طرف یک شکلی مقصر بودند و بازیکنان هم می خواهند عذرخواهی نمایند. کادر پزشکی کوتاه نیامد و خواهی که از نوروزی دارم و این که استقلالی است و سابقه زیادی دارد.

او درباره بازیکنانش مطرح نمود: سید حسین حسینی می ماند. ما بازیکنان را حفظ می کنیم و آن ها را از دست نخواهیم داد. بحث تراکتور و رشید مظاهری هم تمام شده است و رای را به نفع مظاهری صادر کردند. جا دارد از هیات مدیره تشکر کنم که کوشش کردند که در مجموع تیم خوبی جمع کنیم. علی کریمی اگر در ایران می ماند استقلال را انتخاب می کرد. برایش دعای خیر داریم و امیدوارم سال های بعد اگر قسمت شد برگردد.

سرمربی استقلال درخصوص صحبت های مبنی بر پرداخت قرارداد رضایتنامه این نادر توسط خود او گفت: قطعا استقلال به نادری یاری می نماید اما در قرارداد او اینگونه بود که خودش مبلغ رضایت نامه را بدهد.

او در پاسخ به این سوال که بازیکن دیگری جذب خواهید کرد یا خیر گفت: ما نمی توانیم دیگر بازیکن لیگ رجحان جذب کنیم. البته بازیکن آزاد یا بازیکنی که ایرانی باشد در اروپا می توانیم اضافه کنیم. در رابطه با محسن مسلمان هم این که او هنوز جزو گزینه ها نیست اما می توانیم روی این موضوع فکر کنیم.

فکری در مورد شایعاتی مبنی بر اختلافات بین او و وریا غفوری گفت: قبل از این که به استقلال بیایم صحبت از رفتار بد بازیکنان می شد. می گفتند بازیکنان گستاخ شدند اما چیزی که از نزدیک دیدم این نبود. بچه های ما خوش قلب، دوس داشتنی و منظم هستند. من از نظر شخصیتی بی انضباطی را دوس ندارم و خیلی برخورد می کنم. چیزی از عظیم تر های تیم هم ندیدیم. بعضی ها حتی شخصیتتان و و قومیت هایشان را زیر سوال می برند. همه دوس داشتنی هستند و در مجموع خداراشکر مسئله ای وجود ندارد.

او در سرانجام درباره تغییرات کادرمربیگری اش اعلام کرد: دین محمدی نتوانست با ما ادامه دهند و از کادر ما جدا شد. در مقابل سعید عزیزیان و یک یاری مربی گلرها به ما اضافه شد. امید دفتری هم در کادر ما حضور دارد و نشان داده خیلی توانمند است اما احتیاج است که بیشتر او را بشناسیم تا از توانایی هایش استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 491

به "فکری: دوست ندارم به هر قیمتی در یک تیم بمانم، استقلال برای پرداخت رضایتنامه به نادری یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکری: دوست ندارم به هر قیمتی در یک تیم بمانم، استقلال برای پرداخت رضایتنامه به نادری یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید