مسئولیت مهم سازمان لیگ برای خروج تیم ها از سردرگمی، احتیاج به قاطعیت در تصمیم گیری مسئولان فوتبال

به گزارش زرین گراف، سازمان لیگ در صورتی که تصمیم به ناتمام ماندن رقابت های این فصل بگیرد، احتیاج دارد تا تکلیف صندلی یکایک تیم ها را تعیین کند.

مسئولیت مهم سازمان لیگ برای خروج تیم ها از سردرگمی، احتیاج به قاطعیت در تصمیم گیری مسئولان فوتبال

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، تردیدها در مورد ازسرگیری مسابقات این فصل فوتبال ایران کماکان ادامه دارد و معین نیست تیم ها می توانند رقابت های این فصل را به انتها برسانند یا اینکه سوت انتها ملاقاتهای این فصل زده می گردد و تصمیمی دیگر برای قهرمان، نمایندگان لیگ قهرمانان آسیا و تکلیف تیم های سقوط کننده گرفته می گردد.

مجوز برگزاری ملاقاتهای تدارکاتی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به تیم های لیگ فزونی داده شده و از روز گذشته شاهد برگزاری این ملاقاتها پشت درهای بسته هستیم. البته هنوز تصمیم قطعی برای شروع مسابقات از 29 خرداد و با برگزاری ملاقات تیم های استقلال و فولاد گرفته نشده و همه چیز به پاسخ تست تیم ها منوط است. سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام نموده در یکی از تاریخ های 22 تا 25 بهمن درباره برگزاری مسابقات در زمان اعلام شده تصمیم نهایی گرفته می گردد.

با توجه به اینکه بالاترین آمار روزانه افراد مبتلا به ویروس کرونا روز گذشته به ثبت رسید و سیر صعودی این ویروس با سرعت زیادی در حال پیشروی است، به نظر می رسد سازمان لیگ برای آنکه در زمان اعلام شده بازی ها را شروع کند با مسائل زیادی روبرو است. قطعاً این سازمان باید مجوزهای لازم را از فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مقابله با کرونا در ورزش دریافت کند تا بتواند اجازه ازسرگیری مسابقات را صادر کند.

بیش از نیمی از تیم های لیگ فزونی در میان اعضای خود مبتلا به ویروس کرونا را ثبت نموده اند و با گذشت زمان معین می گردد که شرایط تیم ها اجازه برگزاری مسابقات را خواهد داد. قطعاً با کاهش قدرت ایستادگی کرونا در تیم های لیگ فزونی فضا برای ازسرگیری ملاقاتهای تعلیق شده مهیا خواهد شد اما رشد این ویروس امکان برگزاری مسابقات را در تاریخ اعلام شده از بین می برد.

فدراسیون فوتبال با همکاری سازمان لیگ باید آمادگی لازم را برای تصمیم گیری درباره ناتمام ماندن رقابت ها بگیرد. این احتمال وجود دارد که سیر صعودی ویروس کرونا که در جامعه با سرعت زیادی در حال ثبت رکوردهای جدید مبتلایان است، در میان تیم های لیگ فزونی نیز جود داشته باشد و در چنین شرایطی اعلام تیم قهرمان، نمایندگان آسیایی و معین شدن تکلیف تیم های انتهای جدولی برای ماندن یا سقوط باید در مرحله اجرایی قرار بگیرد.

تردیدی نیست که هزینه های بالای برگزاری مسابقات باعث شده تا باشگاه های زیادی به دنبال آن باشند تا رقابت های این فصل نیمه تمام باقی بماند. اگر فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مقابله با کرونا موافق باشند تا بازی ها به انتها برسد، باید صندلی تمامی تیم ها معین گردد و نظیر این اتفاق در بسیاری کشورهای دیگر اتفاق افتاده است. سازمان لیگ می تواند با اتکا به فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی را برای ادامه فصل بگیرد و قطعاً موافقان تصمیم این سازمان کمتر از مخالفان هستند ولی قاطعیت در اعلام تصمیم نهایی ضمانت اجرای آن خواهد بود.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 231

به "مسئولیت مهم سازمان لیگ برای خروج تیم ها از سردرگمی، احتیاج به قاطعیت در تصمیم گیری مسئولان فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولیت مهم سازمان لیگ برای خروج تیم ها از سردرگمی، احتیاج به قاطعیت در تصمیم گیری مسئولان فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید