شگرد عجیب زورگیران برای سرقت از رانندگان

به گزارش زرین گراف، دو زورگیر حرفه ای که با شگردی خاص از رانندگان خودرو های مختلف زورگیری می کردند، بعد از دستگیری به جرمشان اعتراف کردند.

شگرد عجیب زورگیران برای سرقت از رانندگان

به گزارش شرق، در پی وقوع چند فقره زورگیری در بزرگراه شهید کاظمی، نیرو های ضربت سرکلانتری دهم و مأموران تیم عملیات کلانتری خانی آباد برای دستگیری این دزدان وارد عمل شدند.

دزدان به این شکل عمل می کردند که وقتی شهروندان از رمپ ورودی اتوبان داخل اتوبان شهید کاظمی می پیچیدند، ناگهان چرخ خودروی آن ها پنجر می شد؛ بعد از این اتفاق وقتی پیاده می شدند تا موضوع را آنالیز نمایند و اقدامات مربوط به پنچرگیری را انجام بدهند، یک نفر با جسمی شبیه سلاح این شهروندان را تهدید می کرد و تلفن همراه، وجه نقد و اقلام باارزش همراهشان را می خواست.

او سپس آچارچرخ و لوازم مربوط به پنچرگیری را داخل یک گونی می ریخت و پیاده بالای پل آن منطقه می رفت و سپس سوار بر یک خودرو از محل سرقت متواری می شد.

کارآگاهان در آنالیز های خود پی بردند در یک ماه گذشته هفت فقره سرقت به این شکل در ورودی های مختلف اتوبان شهید کاظمی صورت گرفته است. گروه ضربت پلیس، شناسایی و دستگیری دزدی را که به این روش اقدام به زورگیری می کرد، در دستور کار قرار داد. با توجه به این موضوع که دزد قبل از وقوع سرقت در محل جرم حاضر می شد و اقدام به انداختن شیء تیز برای پنچرکردن خودرو می کرد، مأموران ساعت وقوع سرقت را آنالیز و در ورودی های بزرگراه شهید کاظمی کمین کردند تا دریابند چه کسی اقدام به پنجرکردن خودرو ها می نماید.

بالاخره در ساعت هشت شب شنبه هشتم آذر، یک دستگاه موتورسیکلت در محل حاضر و ترک نشین از موتورسیکلت پیاده شد و چند شی ء نوک تیز مانند میخ سه پری را داخل رمپ اتوبان شهید کاظمی ریخت و دوباره به بالای پل بازگشت و در آنجا کمین کرد تا خودروی شهروندان پنچر گردد و او اقدام به سرقت و زورگیری کند.

بلافاصله بعد از اینکه ترک نشین موتور این عمل را انجام داد، مأموران اقدام به انسداد دو طرف پلی که این موتورسیکلت روی آن قرار داشت، کردند تا این متهمان پیروز به فرار نشوند. سپس دو متهم دستگیر شدند. هنگام دستگیری یکی از این افراد 10 عدد از میخ های سه پر همراه داشت و دو شیء شبیه اسلحه اسباب بازی نیز در اختیار متهمان بود.

این افراد بعد از دستگیری و انتقال به کلانتری، به جرم خود اعتراف نکردند و گفتند اقلامی که همراه دارند ضایعات است و آن ها را داخل رمپ نریخته اند. مأموران در ادامه با چهار نفر از شاکیان تماس دریافتد تا در همان ساعات پایانی شب در کلانتری 152 خانی آباد حاضر شوند و نسبت به شناسایی این افراد اقدام نمایند.

مال باختگان بعد از دیدن متهمان اذعان کردند یکی از آن ها همان فرد زورگیر است. این متهم وقتی چاره ای جز اعتراف پیش روی خود ندید، گفت: همراه دوستم این نقشه را کشیدم و حدود یک ماه است که به این شکل اقدام به سرقت می کنیم و در بزرگراه های جنوب شهر تهران، حدود 40 فقره سرقت به این شکل انجام داده ایم.

مأموران در گام بعدی با دریافت دستور قضائی به مخفیگاه این افراد رفتند و 16 گوشی تلفن همراه، تعدادی لوازم پنچرگیری خودرو، کیف پول و تعدادی مدارک هویتی که مربوط به کیف های سرقت شده بوده کشف کردند. سپس ارزش اموال کشف شده حدود دو میلیارد ریال برآورد و این اموال به کلانتری خانی آباد منتقل شد.

همچنین با توجه به کشف اوراق هویتی مال باختگان، حدود 15 نفر از شاکیان شناسایی شدند. سرهنگ جلیل موقوفه ای، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، با تأیید این خبر در توصیه ای به شهروندان گفت: چنان چه به هر دلیلی خودروی شما دچار مشکل ناگهانی، به ویژه پنچری شد، حدالمقدور سعی کنید چند متر پیشروی داشته باشید و به محلی برسید که جمعیت و تردد وجود دارد و تاریک نیست. در واقع جای امن را انتخاب کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 544

به "شگرد عجیب زورگیران برای سرقت از رانندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگرد عجیب زورگیران برای سرقت از رانندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید