شهریاری: عملکرد ملی پوشان تیروکمان در پارالمپیک خوب بود، نباید ورزشکاران را در منگنه مدال آوری بگذاریم

به گزارش زرین گراف، سرپرست کمیته پاراتیراندازی با کمان، عملکرد نفرات اعزامی به پارالمپیک 2020 توکیو را خوب توصیف کرد.

شهریاری: عملکرد ملی پوشان تیروکمان در پارالمپیک خوب بود، نباید ورزشکاران را در منگنه مدال آوری بگذاریم

محبوبه شهریاری، سرپرست کمیته پاراتیراندازی با کمان فدراسیون تیراندازی با کمان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد ملی پوشان اعزامی به بازی های پارالمپیک 2020 توکیو گفت: مسابقات سنگینی برگزار گردید و رقابت ورزشکاران با هم بسیار نزدیک بود. ما در این دوره به یک طلا و یک نقره رسیدیم و البته 3 اسم چهارمی هم داشتیم که می توانستند تبدیل به مدال شوند. نمی خواهم بگویم که سخت بودن رقبا باعث ثبت این نتایج شد، اما باید اسم کنم که ملی پوشان از سال 98 که به هلند اعزام شدند، تا همین چند وقت قبل که در مسابقاتی به میزبانی جمهوری چک شرکت کردند، در دیگر رویداد دیگری حضور نداشتند و تمام این مدت را فقط در اردو بودند.

وی ادامه داد: رکوردهای ملی پوشان در مرحله مقدماتی خوب بود و غلارضا رحیمی به همراه علی سینا منشازاده و رمضان بیابانی عملکرد خوبی داشتند، اما نتایج خاتمهی آنها نشان داد که شاید اگر در رویدادهای بیشتری شرکت می کردند، نتایج بهتری هم کسب می کردند. در واقع احتیاج به مسابقات بیشتر حس شد. در مجموع معتقدم که نفرات اعزامی خوب کار کردند و شاید توقع از آنها زیاد بود.

سرپرست کمیته پاراتیراندازی با کمان درباره عدم حضور در مسابقات برون مرزی از زمان اعزام به هلند تا چند ماه قبل و شرکت در مسابقات جمهوری چک گفت: اواخر سال 97 بود که تیم ها جانبازان و معلولین زیر نظر فدراسیون تیراندازی با کمان فعالیت شان را شروع کردند. نزدیک به یک سال بعد با کرونا روبرو شدیم و به واسطه شیوع این ویروس، مسابقات در نقاط مختلف جهان لغو شد و فقط به اردوهای داخلی بسنده کردیم. البته اگر اردوهای مشترک با دیگر کشورها برگزار می شد، شاید در پارالمپیک هم نتایج بهتری به ثبت می رسید.

پیش بینی شده بود که پاراتیروکمان 3 طلا، یک نقره و دو برنز کسب کند، اما اختلاف مدال های کسب شده با این پیش بینی زیاد بود. شهریاری در واکنش به این موضوع اسم کرد: ملی پوشان در مرحله مقدماتی خوب ظاهر شدند و همه را به کسب مدال امیدوار کردند. ما بعد از اردیبهشت ماه چندین مرحله رکوردگیری داشتیم و آن موقع هم رکوردها بالا بود و پیش بینی ها روی همان رکوردها صورت گرفت.

سرپرست کمیته پاراتیراندازی با کمان درباره عملکرد دور از انتظار غلامرضا رحیمی اظهار داشت: رحیمی در مرحله مقدماتی خیلی خوب بود، اما متاسفانه به علت فشارهایی که بابت مدال آوری روی دوش خود حس می کرد، با استرس خاصی به رقابتش ادامه داد و نتوانست همان رکوردها را تکرار کند. من حتی این استرس را در لرزش دست رحیمی هم دیدم. ضمن اینکه ممکن است روز مسابقه، روزِ ورزشکار نباشد و او نتواند پتانسیل واقعی اش را به نمایش بگذارد. هیچ چیز در مسابقه معلوم نیست و اینکه بگوییم فلانی حتماً طلا می گیرد، یک بار روانی را روی دوش ورزشکار می گذارد. در واقع ورزشکار را در منگنه می گذاریم که مدال بگیرد، اما نباید چنین شرایط ایجاد گردد. ضمن اینکه در روز رقابت ورزشکارانمان باد و باران نسبتاً شدیدی وجود داشت و بچه ها با این شرایط چندان آشنا نبودند، چون در شرایط آرام تهران و جزیره کیش تمرین داشتند.

شهریاری گفت: به نظرم مدال آوری در پارالمپیک باید اولویت چهارم، پنجم باشد، زیرا مسائل مهمتری هم در روبروه با ورزش افراد دارای معلولیت وجود دارد.

وی در خاتمه درباره عملکرد کادر فنی اعزامی به پارالمپیک گفت: کهتری سال هاست که با ملی پوشان کار می نماید و با شرایط آنها آشناست. من معتقدم که کادر مربیگری با تعداد نفرات کمی اعزام شده بود و قطعاً اگر نفرات بیشتر در این کادر حضور داشتند، شرایط بهتری هم به وجود می آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 978

به "شهریاری: عملکرد ملی پوشان تیروکمان در پارالمپیک خوب بود، نباید ورزشکاران را در منگنه مدال آوری بگذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریاری: عملکرد ملی پوشان تیروکمان در پارالمپیک خوب بود، نباید ورزشکاران را در منگنه مدال آوری بگذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید