سهمیه المپیکی جودو حذف شد

به گزارش زرین گراف، به گزارش خبرنگاران، بعد از لغو حکم کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو از سوی دادگاه حکمیت ورزش که باعث شد تیم ملی ایران فرصت حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا را کسب کند، محمد محمدی بریمانلو سرگروه تیم ملی کشورمان با وجود آنکه به مدال نرسید، ولی سهمیه خود را برای حضور در بازی های المپیک قطعی کرد. سهمیه ای که در سایت رسمی به عنوان سهمیه قاره ای به صورت رسمی ثبت شد.

سهمیه المپیکی جودو حذف شد

با گذشت چند روز از خاتمه این رقابتها و بازگشت تیم ملی به تهران، فدراسیون جهانی رأی به محرومیت چهار ساله ایران داد تا جودوکاران ایران تا شهریور 1402 از حضور در مسابقات محروم باشند.

با وجود رأی محرومیت و طبق قوانین IOC به دلیل آنکه کسب سهمیه پیش از محرومیت رخ داده، بریمانلو می توانست در بازی های المپیک شرکت کند. اما کمیته ملی المپیک در این خصوص کاری صورت نداد تا در نهایت فدراسیون جهانی جودو، بعد از صدور محرومیت چهار ساله و با قراردادن کلمه suspended یا همان تعلیق مقابل نام ایران، سهمیه المپیک بریمانلو را نیز حذف کند و عملاً این جودوکار شایسته کشورمان شانس حضور در این بازی ها را از دست بدهد.

بریمانلو سهمیه حضور در بازی های المپیک را کسب نموده و کمیته ملی المپیک می بایست موضوع را به وسیله IOC پیگیری کند. سهمیه ارزش زیادی برای جودو و ورزش ایران دارد و می توان با رایزنی و مکاتبه شرایط حضور بریمانلو در توکیو را فراهم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 847

به "سهمیه المپیکی جودو حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه المپیکی جودو حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید