روسیه در صندلی دوم غول های خودروسازی اروپا قرارگرفت

به گزارش زرین گراف، خبرنگاران : دوستداران خودرو در روسیه در ماه گذشته میلادی بیش از 130 هزار خودروی جدید (به جز خودروهای تجاری سبک یا ال سی وی) خریداری کردند و این کشور حالا پس از آلمان در رتبه دوم در لیست بزرگترین بازارهای خودروی اروپا قرار گرفته است.

روسیه در صندلی دوم غول های خودروسازی اروپا قرارگرفت

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، علیرغم کاهش فروش خودرو در ماه اوت، بازار خودروی روسیه یکی از بزرگترین بازارهای اروپا است و پس از آلمان در رتبه دوم واقع شده است.

طبق گزارش آژانس تحلیلی اوتواستات، دوستداران خودرو در روسیه در ماه گذشته بیش از 130 هزار خودروی جدید (به جز خودروهای تجاری سبک یا ال سی وی) خریداری نموده اند. فروش خودرو در ماه اوت 0.5 درصد کمتر از سال گذشته در همین زمان بود. فروش خودرو در روسیه در ماه جولای 7 درصد رشد داشت. ولی این کاهش فروش مانع بالا رفتن سه پله ای روسیه در لیست بزرگترین بازارهای خودروی اروپا نشد.

علیرغم افزایش رکود در ماه اوت به خاطر بی ثباتی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، آلمان هنوز هم یکی از سردمداران بی چون و چرای فروش خودرو در اروپاست. بیش از 251 هزار خودرو در ماه اوت در این کشور فروش رفته است. آمار به دست آمده از خودرو سازان نشان می دهد فروش سالانه آنها حدود 20 درصد در ماه اوت کاهش داشته است.

افزایش فروش خودروهای برقی در روسیه

فرانسه با فروش 103 هزار خودروی جدید در رتبه سوم واقع شده است و پس از آن ایتالیاست که حدود 89 هزار خودرو فروخته است. مصرف نمایندگان انگلیسی 87000 خودرو خریداری کردند تا این کشور در رتبه پنجم در لیست بزرگترین بازارهای خودروی اروپا قرار بگیرد.

آلمان صندلی خود را به عنوان برترین فروشنده خودرو در ماه اوت حفظ کرد و فرانسه و انگلیس به ترتیب رتبه های دوم و سوم خود را از دست دادند. تحلیلگران اشاره می نمایند بازار خودروی اروپا در کل به خاطر کاهش فصلی تقاضا کوچک شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 406

به "روسیه در صندلی دوم غول های خودروسازی اروپا قرارگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه در صندلی دوم غول های خودروسازی اروپا قرارگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید