راز نهفته در یک مزرعه آسمان سوئد را بنفش کرد!

به گزارش زرین گراف، تغییر رنگ آسمان یکی از شهرهای ساحلی سوئد کنجکاوی و حیرت ساکنان محلی را در پی داشت.

راز نهفته در یک مزرعه آسمان سوئد را بنفش کرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، آسمان شهر ترلبرگ سوئد در شب ها رنگ بسیار زیبایی به خود می گیرد. به گفته رسانه های محلی رنگ بنفش آسمان در شهر ترلبرگ از یک مزرعه گوجه فرنگی نشات می گیرد که زیبایی خاصی به آسمان این شهر ساحلی می دهد.

این پدیده عمدتا به دلیل نصب سیستم روشنایی مقرون به صرفه در یکی از بزرگترین مزارع فراوری گوجه فرنگی در کشور ایجاد می گردد که از نظر انرژی خودکفاست. در واقع، فراوری گوجه فرنگی در این مزرعه با استفاده از یک سیستم روشنایی مقرون به صرفه صورت می گیرد که هنگام فعالیت، نور بنفش از خود ساطع می نماید.

کارشناسان می گویند این نور برای کاشت مفید است و به افزایش فصل فراوری گوجه فرنگی یاری می نماید. اما تعدادی از ساکنان شهر های گسلوف و ترلبرگ از این موضوع شکایت و ابراز نارضایتی کردند، زیرا نور مستقیما به سمت خانه های آن ها می تابد. پس از این شکایت، صاحبان مزرعه تصمیم گرفتند بین ساعت پنج عصر تا یازده شب چراغ ها را خاموش نمایند و وقتی که بیشتر ساکنان به خواب می فرایند، آنها را روشن نمایند. این رنگ وقتی ابر های مه آلود در ارتفاع محدودی در آسمان قرار بگیرند، بسیار مشهود می گردد.

ساکنان این شهر ها به این شیوه کاری راضی نشدند، بنابراین مایکل نورن، مسئول محیط زیست برای جلوگیری از ایجاد هرگونه ناراحتی از طرح شکایتی دیگر در آینده اطلاع داد. در همین حال آلفرد پادرسون، صاحب مزرعه و پسرش با انتشار بیانیه ای اعلام کردند فراوری گوجه فرنگی را در طول شب کاملا متوقف نمایند.

در واقع در این مرزعه کشت گوجه فرنگی، از سیستم انرژی بحث برانگیز برای تأمین برق و سرعت بخشیدن به فراوری گوجه فرنگی استفاده می شد که هر چند به گفته صاحبان آن متوقف شدنش یک قدم به عقب بود، اما رضایت ساکنان را جلب کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 540

به "راز نهفته در یک مزرعه آسمان سوئد را بنفش کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز نهفته در یک مزرعه آسمان سوئد را بنفش کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید