خبرنگاران جایزه 75 هزار دلاری پلیس آمریکا برای پیدا کردن مظنونان بمب گذاری کنگره

به گزارش زرین گراف، تهران- خبرنگاران- پلیس فدرال آمریکا بامداد آدینه پیشنهاد جایزه 75 هزار دلاری را به افرادی ارائه کرد که اطلاعاتی در خصوص مظنونان بمب گذاری در شورش به ساختمان کنگره در واشنگتن در اختیار پلیس قرار دهند.

خبرنگاران جایزه 75 هزار دلاری پلیس آمریکا برای پیدا کردن مظنونان بمب گذاری کنگره

به گزارش خبرنگاران از شبکه ان بی سی نیوز، بازرسان پلیس فدرال مبلغ پاداش را به افرادی می دهند که اطلاعاتی در خصوص محل، دستگیری و محکومیت افراد مسئول جاسازی بمب های لوله ای در واشنگتن دی هستند ارائه دهند.

در ششم ژانویه (17 دی) در حین هجوم حامیان تندرو ترامپ به نشست مشترک کنگره، نیروهای پلیس اف بی آی توانستد دو بمب لوله ای که در بیرون ساختمان کنگره جاسازی شده بود را خنثی نمایند.

بمب لوله ای نوعی بمب دستی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است که به نوعی شناسنامه برای آنارشیست های دنیا تبدیل شده است. این بمب در حقیقت یک سلاح ضد نفر با قدرت پرتاب ترکش با سرعت بالا است و بسته به اندازه آن و نوع مواد منفجره بکار رفته در آن، قدرتی بین یک نارنجک دستی تا یک گلوله توپ جنگی دارد.

شورش 17 دی ماه، زمانی رخ داد که کنگره آمریکا در حال شمارش آرای گزینشگران ایالتی و تایید پیروزی جو بایدن بود اما دونالد ترامپ که حاضر نبود شکست را بپذیرد، با تکرار دروغ تقلب، طرفداران خود را برای شورش و یورش به ساختمان کنگره تحریک کرد.

به موجب این تحریک، پنج نفر کشته و تعدادی مجروح شدند و بر همین اساس یعنی تحریک به شورش، مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را بار دیگر استیضاح کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 640

به "خبرنگاران جایزه 75 هزار دلاری پلیس آمریکا برای پیدا کردن مظنونان بمب گذاری کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جایزه 75 هزار دلاری پلیس آمریکا برای پیدا کردن مظنونان بمب گذاری کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید