جواد امام: بعضی چهره های شاخص لیست امید انتظارات مردم را برآورده نکردند

به گزارش زرین گراف، یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه بعضی چهره های شاخص لیست امید انتظارات مردم را برآورده نکردند، گفت: شرایط اجتماعی اصلاح طلبان نسبت به گذشته آسیب دیده است.

جواد امام: بعضی چهره های شاخص لیست امید انتظارات مردم را برآورده نکردند

جواد امام در گفت و گو با خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که جامعه چه دیدگاهی نسبت به اصلاح طلبان دارد، اظهار کرد: شرایط اجتماعی اصلاح طلبان نسبت به گذشته آسیب دیده است. در ایجاد این شرایط، دوستان اصلاح طلبی که مردم به آنها اعتماد نموده و رای دادند ولی انتظارات شان را برآورده نکردند، نقش دارند.

وی ادامه داد: درست است که اصلاح طلبان در مجلس دهم در اقلیت بودند، ولی همین اقلیت هم نتوانست انتظارات مردم را برآورده کند. نمایندگانی مثل محمود صادقی، پروانه سلحشوری و علی مطهری در مجلس دهم خوش درخشیدند ولی انتظارات از بعضی دوستان شاخص لیست امید برآورده نشد. ناکارآمدی دولت و کوشش دولت پنهان و نهاد های انتصابی هم در ایجاد نارضایتی مردم نقش بسزایی داشت.

دبیرکل حزب مجمع ایثارگران با اشاره به اینکه صندلی جریان اصلاحات در نزد مردم آسیب دیده است، توضیح داد: البته مردم بیش از اینکه از جریان اصلاحات ناراضی باشند، از ناکارآمدی های سیستمی و مسائل کشور ناراضی هستند و جریان اصلاحات هم در درون همین سیستم قرار می گیرد بنابراین از این جریان هم ناراضی هستند. مردم احساس می نمایند حضورشان در انتخابات به اندازه کافی تاثیرگذار نیست و موانعی بر سر انتخاب شان وجود دارد. همه این عوامل باید در کنار هم دیده شود تا بتوان آنالیز دقیقی برای نارضایتی مردم داشت. بخش عمده نارضایتی مردم چه از اصلاح طلبان چه سایر جریان ها، به موانعی برمی شود که جمهوریت را کمرنگ می نماید.

امام در پاسخ به این پرسش که آیا جریان اصلاحات می تواند پایگاه رای اش را در انتخابات 1400با خود همراه کند، اظهار کرد: مردم باید احساس نمایند که اتفاق متفاوتی نسبت به گذشته رخ می دهد در غیر این صورت اصلاح طلبان به تنهایی نمی توانند مشوق حضور مردم در انتخابات باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 443

به "جواد امام: بعضی چهره های شاخص لیست امید انتظارات مردم را برآورده نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواد امام: بعضی چهره های شاخص لیست امید انتظارات مردم را برآورده نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید