توسعه همکاری های ایران و افغانستان در حوزه انرژی

به گزارش زرین گراف، تهران (پانا) - وزیر نیرو و سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در مورد توسعه همکاری ها درحوزه انرژی و موضوعات قابل طرح در کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور گفت و گو کردند.

توسعه همکاری های ایران و افغانستان در حوزه انرژی

به گزارش روابط عمومی وزارت نیرو، عصر امروز رضا اردکانیان وزیر نیرو و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکارهای مالی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان در تماس ویدئویی با محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان گفت وگو کرد.

در این گفت و گوی یک ساعته طرفین موضوعات مهم روابط دوجانبه از جمله توسعه همکاری ها درحوزه انرژی به ویژه برق و نفت و گاز را قبل از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور که قرار است در تاریخ 4 تا 6 آبان ماه امسال برگزار گردد مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

طبق اعلام وزارت نیرو، در این ملاقات مجازی، دو وزیر توافق کردند پیشنهادات خود درباره طیفی از موضوعات مهم روابط دو جانبه از جمله در زمینه اعمال تعرفه های ترجیحی روی اقلام مورد نظر طرف افغانستانی، معین تکلیف بازارچه های مرزی و همکاری های گمرکی را تهیه و تا انتها هفته جاری در اختیار یکدیگر قرار دهند تا قبل از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور نسبت به نوع همکاری و امضای اسناد لازم در حاشیه ششمین اجلاس کمیسیون در کابل تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 440

به "توسعه همکاری های ایران و افغانستان در حوزه انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه همکاری های ایران و افغانستان در حوزه انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید