تریلر جدید فیلم لیگ عدالت اسنایدر چه نکاتی را فاش می نماید؟

به گزارش زرین گراف، تریلر کامل فیلم 4 ساعته لیگ عدالت زک اسنایدر (نسخه جدید فیلم لیگ عدالت با تدوین زک اسنایدر)، شامل جوکر، دارک ساید، درس های تاریخی بیشتر و آینده کابوس وار و چند بخش دیگر است.

تریلر جدید فیلم لیگ عدالت اسنایدر چه نکاتی را فاش می نماید؟

جدید ترین تریلر فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر، بخش های حماسی از نسخه جدید فیلم به تدوین زک اسنایدر را فاش می نماید. این بخش ها شامل حضور بیشتر شخصیت دارک ساید، رونمایی از اولین جوکر با بازی جرد لتو (Jared Leto)، عناصر داستانی اصلی مانند آینده کابوس وار هستند. این فیلم قرار است از رسانه اچی بی او مکس (HBO Max) پخش گردد. اولین تریلر جالب فیلم علاوه بر نمایش جریانات اصلی، تغییراتی که در نسخه جدید فیلم اعمال شده اند را نیز نشان می دهد. نسخه قدیمی فیلم لیگ عدالت به کارگردانی جاس ویدون (Joss Whedon) در سال 2017 اکران شده بود.

  • همه چیز درباره نقش جوکر در لیگ عدالت زک اسنایدر
  • دی سی برگ های برنده اش را رو کرد؛ از بتمن رابرت پتینسون تا لیگ عدالت اسنایدر
  • 7 چیز هیجان انگیز که خدایان در جهانی دی سی خلق کردند

نسخه تدوین اسنایدر (اسنایدر کات) لیگ عدالت، علی رغم دلایلی که وجود چنین پروژه ای را نشان می داد، حدودا به مدت 3 سال در باور عمومی به یک افسانه اینترنتی تبدیل شده بود. تا این که نهایتا در ماه می سال 2020 رسانه HBO Max ساخت این فیلم را رسما تایید کرد. اسنایدر تمام فیلم را در سال 2016 به طور کامل فیلم برداری کرد و اقدامات پس از فیلم برداری اولیه را انجام داد و بیشتر جلو ه های ویژه فیلم را نیز ساخت. اما فیلم هنوز کامل نبود. فیلم برداری مجدد بخش هایی که توسط ویدون نوشته و کارگردانی شده بود، فراوری این فیلم را کاملا در یک جهت متفاوتی قرار داد. در واقع فراوری فیلم در یک جهت کاملا متفاوتی از آن چه که زک اسنایدر در نظر داشت نهاده شد و در نتیجه اسنایدر از بیشتر اهدافش صرف نظر کرد.

به لطف بودجه 70 میلیون دلاری و فیلم برداری های اضافی، اسنایدر فیلم خود را کامل کرد و به بعضی از قول های خودش از جمله تغییر طراحی شخصیت استفن ولف (Steppenwolf) نیز عمل کرد. او هم چنین مدت زمان فیلم را طولانی تر نموده و شخصیت جوکر با بازی جرد لتو را نیز به فیلم اضافه نمود. فیلم لیگ عدالت اسنایدر قرار است در روز 18 ماه مارس اکران گردد و می توان گفت که یکی از عظیم ترین پروژه های شرکت دی سی (DC) خواهد بود. در این مطلب جریانات اصلی این فیلم را که در جدیدترین تریلر آن افشا شد، آنالیز می کنیم.

زنگ ها به صدا در آمدند، سوپرمن مرد

همان طور که صحنه جنگ متروپولیس (Metropolis) در فیلم مردی از فولاد (Man of Steel)، بار دیگر از نگاه بروس وین (Bruce Wayne) در فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت نمایش داده شده است، در اول صحنه تریلر فیلم لیگ عدالت اسنایدر نیز صحنه مرگ سوپرمن در فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت، دیده می گردد. حرفای شخصیت لکس لوتر (Lex Luthor) در فیلم بتمن در برابر سوپرمن نیز به این صحنه اضافه شده است که می گوید: ناقوس ها به صدا درآمدن… در عمق تاریکی، در میان ستاره ها. خدا مرد

مفهوم اصلی این جمله در واقع مربوط به فیلم بتمن علیه سوپرمن است، بعد از این که لکس لوتر با اسپین ولف ارتباط برقرار می نماید. و به این معنی است که دارک ساید می داند زمین برای تصاحب آماده است. در صحنه مرگ سوپرمن میبینم که امواج حاصل از فریاد او، در کل جهان پخش می گردد و جعبه های مادر (Mother Boxes) خاموش را فعال می نماید. در نتیجه استفن ولف برای حمله به کره زمین تحریک می گردد.

هیپولیتا (Hippolyta) و تمیسکیرا (Themyscira)

شخصیت هیپولیتا با بازی کانی نیلسن (Connie Nielson) با این که در نسخه 2017 فیلم حضور چندانی نداشت، در نسخه تدوین اسنایدر نقش اساسی و مهمی در داستان درس تاریخ و در جزیره تمیسکیرا دارد. در اولین رونمایی او، هیپولیتا در لبه یک صخره ایستاده است و سازه ای که جعبه مادر آمازون در آن بود، به داخل اقیانوس فرو می ریزد و احتمالا بعد از جنگ آمازون با استفن ولف است که استفن ولف جعبه را می سارق و فرار می نماید.

از آن جایی که هیپولیتا و آمازونی ها در این صحنه با جدیت ایستاده اند، به نظر می رسد که در حال اجرا نوعی مراسم خاکسپاری برای خواهران شکست خورده خود هستند و خانه جعبه مادر را به عنوان نمادی از یک قبر، به داخل اقیانوس می اندازند. زیرا زن های جاودان آمازونی در جزیره تیمیسکیرا احتیاجی به گور و قبرستان ندارند.

کابوس بتمن دربار ه سرانجام جهان

در تریلر صحنه ای از لکس کوتر به بروس وین عوض می گردد. بروس می گوید: من یه خوابی دیدم…که بیشتر شبیه یک اخطار بود. سپس صحنه ای از بتمن با پالتو اش در آینده ای کابوس وار نمایش داده می گردد که اولین بار در فیلم بتمن علیه سوپرمن پخش شد. بخش جهانی کابوس از مهم ترین بخش هایی است که از نسخه اصلی فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر حذف شده بود. در نتیجه احتمالا این بخش از داستان، قرار است اثر عظیمی بر فیلم داشته باشد.

تریلر فیلم، صحنه هایی از بتمن را به همراه شخصیت سایبورگ (Cyborg) با بازی ری فیشر (Ray Fisher) و یک شخصیت دیگر که جلوتر از او صحبت خواهیم کرد، در کابوس نشان می دهد. ایده کابوس در واقع عواقب از دست دادن سوپرمن و اهمیت وجود او را به تصویر می کشد که نه تنها یک ابر قهرمان فیزیکی، بلکه نماد الهام و امید برای دیگران بود. اگر این نماد از دست برود و یا به نماد بدی و زشتی تبدیل گردد، همان گونه که جاناتان کنت (Jonathan Kent) در فیلم مردی از فولاد می گوید: آن شخص (نماد) هر کسی که باشد، چه شخصیت خوبی داشته باشد چه بد، جهان تغییر خواهد نمود.

حمله ا در پیش است… اما این حمله قبلا اتفاق افتاده است

همان طور که چندین بار در پیش نمایش ها دیده ایم، ارتباط زن شگفت انگیز (Wonder Woman) با تمام این اتفاقات، بسیار مفهومی تر و معنادارتر از نسخه قبلی فیلم است که در سال 2017 به کارگردانی جاس ویدون ساخته شد. در نسخه ویدون، زن شگفت انگیز تیر هیپولیتا را در تلویزیون می بیند، فقط همین. اما در فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر، زن شگفت انگیز به یکی از معابد آمازون ی ها می رود و در آن جا یک نقاشی دیواری کشف می نماید. این نقاشی دیواری، درواقع داستان آخرین حمله دارک ساید به زمین را باز گو می نماید.

در این بخش از داستان درس تاریخ، خواهیم دید که دارک ساید در کوشش است که معادله ضد زندگی را بدست بیاورد. اما آمازونی ها، آتلانتیسی ها، انسان ها، یک فانوس سبز و خدایان یونان همگی باهم متحد می شوند تا جلوی دارک ساید را بگیرند. در این میان یک نبرد تن به تن نیز بین آرس، خدای جنگ، و دارک ساید صورت می گیرد.

دارک ساید و نیرو های آپوکالیپس (Apokolips)

دارک ساید دارد می آید. چندسالی است که مخاطبان از حضور شخصیت دارک ساید در نسخه اصلی فیلم لیگ عدالت اسنایدر آگاهند. اما با گذشت زمان، حضور و نقش این شخصیت در فیلم، مهم تر و پرمفهوم تر شد. زمانی قرار بود که دارک ساید شروری باشد یک نقش ساده در فیلم دارد، اما الان کاملا واضح است که دارک ساید در فیلم لیگ عدالت اسنایدر، حضوری پررنگ و شبیه به حضور شخصیت سائورون (Sauron) در فیلم ارباب حلقه ها را دارد. حتی می توان گفت که نقش دارک ساید، از نقش سائورون نیز مهم تر است. زیرا دارک ساید در این فیلم شخصیت پردازی شده و دارای دیالوگ است (صداپیشگی دارک ساید قرار است توسط ری پوررتر / Ray Porter صورت بگیرد).

علاوه بر حضور دارک ساید در این فیلم، شخصیت هایی از جمله خدایان جدید سیاره آپوکالیپس، مشاور ارشد و شکنجه گرش دیساد (Desaad) و رهبر گروه نخبگان (Elites) و گروه فیوری (Furies)، گرنی گودنس (Granny Goodness) نیز در فیلم حضور دارند و به دارک ساید یاری می نمایند. در واقع به شکل هیجان انگیزی قرار است پای جهان چهارم (Fourth World) در کامیک ها که توسط جک کیربای (Jack Kirby) طراحی شده، به این فیلم باز گردد. البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که این فیلم قرار بود حدودا 5 ماه قبل از فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War) منتشر گردد. در فیلم جنگ ابدیت، شخصیت تانوس (Thanos) که از دارک ساید الهام گرفته شده است، معرفی می گردد.

استفن ولف وعده می دهد که این جهان نابود خواهد شد

در جدیدترین تریلر فیلم لیگ عدالت اسنایدر مشاهد می کنیم که وعده استفن ولف مبنی بر نابودی جهان، پیغامی از طرف او به دارک ساید است. با این که دارک ساید در این فیلم یک شخصیت منفی و شرور بسیار عظیم است، استفن ولف نیز یک تهدید جدی برای جهان محسوب می گردد. طراحی جدید شخصیت استفن ولف نقش او را در فیلم جدید پررنگ تر نموده و انگیزه های جدیدی ایجاد می نماید که در نسخه 2017 فیلم اثری از آن ها نبود.

در تریلر صحنه هایی از ژنرال دارک ساید، استفن ولف و تبر نورانی اش را می بینیم که جهان را بر سر آمازونی ها و تیم لیگ عدالت ویران می نماید. استفن ولف به عنوان یک شرور عظیم در این فیلم، بسیار خشن تر و دارای قدرت بسیار زیادی است. به همین دلیل اعضای تیم لیگ عدالت برای شکست دادن او، باید با هم متحد شوند و برای برگرداندن سوپرمن از سرزمین مردگان، کوشش نمایند.

استفن ولف در جزیره تمیسکیرا آمازونی ها را لت و پار می نماید

باتوجه به صحنه حمله استفن ولف به جزیره تمیسکیرا و سارقیدن جعبه مادر در نسخه 2017 ساخته جاس ویدون، قطعا تغییرات قابل توجهی در نسخه جدید فیلم صورت خواهد گرفت. طراحی بهبود یافته و جدید شخصیت استفن ولف و تبر نورانی قدرتمند ش، او را به یک شخصیت بسیار خطرناک و نیرومند تبدیل نموده است.

کلیپ های کوتاه سیاه و سفیدی که اسنایدر قبلا از این صحنه به اشتراک گذاشته بود، نشان می دهد که این صحنه بسیار خشن خواهد بود و کشتار و خون ریزی هایی در سبک فیلم 300 خواهد داشت. در نتیجه به دلیل وجود این صحنه ها، احتمالا فیلم در رده سنی عظیمسال قرار خواهد گرفت.

بتمن به جنگ جویانی مثل آکوامن احتیاج دارد

بروس وین برای تشکیل یک حلقه اتحاد و تیمی از جنگجویان، به دنبال افراد قدرمتند می گردد تا به یاری این تیم بتواند با حملات احتمالی که از وقوعشان ترس دارد، مقابله نموده و از جهان محافظت کند. یکی از اولین افرادی که بروس وین به دنبالش می رود، آرتور کری (Arthur Curry) معروف به آکوامن است. این نمای جدید آکوامن از مواجهه او با استفن ولف گرفته شده است، زمانی که آن شرور می خواهد جعبه مادر آتلانتیس را از مرا (Mera) بگیرد.

می دانیم که شخصیت های بیشتری از آتلانتیسی ها (احتمالا نه از خود آتلانتیس) از جمله ولکو (Vulko) با بازی ویلن دفو (Willen Dafoe)، در فیلم خواهند بود. هم چنین خواهیم دید که آکوامن چگونه زره و نیزه سه شاخه اش را بدست می آورد.

سایبورگ در قسمت کابوس، دارای اسلحه های بیشتری است

برخلاف نمایش در تبلیغات و تریلر ها، از قدرت سایبورگ در ساخت سلاح و جنگ افزار جدید، در تدوین ابتدایی فیلم استفاده نشده بود. بر اساس تخریب های آخرالزمانی و پس زمینه طلایی رنگ صحنه سایبورگ در تریلر فیلم جدید، به احتمال زیاد این صحنه مربوط به قسمت کابوس است.

اگر توانایی مقابله با گاو وحشی را نداری، شنل قرمز را برایش تکان نده

کریس تریو (Chris Terrio)، نویسنده فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت، به طرز خلاقانه ای با کلمات بازی نموده و به ویژه به وسیله دیالوگ شخصیت های لکس لوتر و آلفرد (Alfred)، جملات جالبی را خلق نموده است. این بازی با کلمات او، در فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر نیز حضور ویژه ای دارد. مثلا جمله آلفرد که می گوید: اگر توانایی مقابله با گاو وحشی رو نداری، نباید شنل قرمز رو براش تکون بدی، نه تنها خودش یک استعاره مستقل است، بلکه هشداری نیز در خصوص بازگرداندن سوپرمن (شنل قرمز) برای مقابله با استفن ولف (گاو وحشی) است.

بری آلن (Barry Allen) زندگی آیریس وست (Iris West) را نجات می دهد

بخشی از تدوین جدید فیلم، صحنه هایی را با تصاویر رایانه ای ناقص از روز های اول شخصیت بری آلن با بازی ازرا میلر (Ezra Miller) به عنوان فلش (The Flash) را نشان می دهد که در حال نجات دادن جان آیریس وست با هنرنمایی کیرسی کلمنز (Kiersey Clemons) است. این صحنه برای کسانی که به مدت سه سال تدوین اسنایدر را دنبال نموده اند، صحنه جدیدی نیست. اما دیدن این صحنه با جلو ه های ویژه تکمیل شده در یک تریلر اصلی، بسیار جالب است.

دلیل فرستاده شدن سوپر من به زمین

جاناتان کنت در فیلم مردی از فولاد به سوپرمن گفت: تو به یه دلیلی به زمین فرستاده شدی و حتی اگه قرار بقیه عمرت رو به خاطرش از دست بدی، باید دلیل اومدنت رو پیدا کنی. زمانی که سوپرمن ژست اولین مبارزه اش در فیلم مردی از فولاد را می گیرد، مفهوم این پیغام جاناتان به او، آشکار می گردد. در شروع فیلم، با در نظر دریافت این که سوپر من مرده است، انگیزه او برای پیدا کردن دلیلش که ادامه زندگی اش را از او گرفت، کاملا قابل درک است.

برنامه فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر گسترش داستان شخصیت سوپرمن بود. با این حال شخصیت های مختلف فیلم لیگ عدالت به نوعی نشان دادند که چرا سوپرمن مهم ترین ابرقهرمان است. در واقع زمانی که سوپر من یک بچه کوچک بود، پدرش این واقعیت را به او گوش زد نموده بود. و حالا سوپرمن می فهمد که قرار است دوباره زنده گردد. او در فیلم بتمن در برابر سوپرمن، لوئیس لین (Lois Lane) را جهانیش خطاب می نماید اما در بخش کابوس این فیلم، به بتمن می گوید: لوئیس جهانی من بود و تو جهانمو ازم گرفتی. و این بدان معناست که، وقتی سوپرمن هدفش را از دست می دهد، نابودی جهان اتفاق می افتد.

سایبورگ شخصیت مرکزی فیلم است

زک اسنایدر حتی قبل از ترک پروژه در سال 2017، چندیدن بار گفت که جوهره این فیلم، شخصیت سایبورگ یا ویکتور استون (Victor Stone) با هنرنمایی ری فیشر است. ری فیشر هم چنین این موضوع را فاش کرد که تنها صحنه سایبورگ در نسخه 2017 فیلم که اساسا توسط اسنایدر فیلم برداری نشده بود، در واقع مربوط به فیلم صحنه پشت بام پلیس گاتهام است. در نتیجه، می توان انتظار داشت که فیلم جدید تمرکز ویژه ای بر روی سایبورگ داشته باشد.

یکی از لحظه های بسیار مهم فیلم، صحنه ای است که نما از سوپرمن که با لباس سیاه در حال عروج است، به سایبورگ در حال پرواز تغییر می نماید. ویکتور استون نیز همانند سوپرمن، باید قدرت هایی که دارد را درک و هدف زندگی اش را پیدا کند. تنها یک تفاوت مهم بین این دو شخصیت وجود دارد. هدف سایبورگ این بود که تبدیل به یک ستاره فوتبال گردد و این هدف از او گرفته شد. سوپرمن یک موجود بیگانه است که می خواهد صندلی خود را در جهان درک کند. اما سایبورگ یک انسان است که صندلیش در جهان را گم نموده و در فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر، قرار است این صندلی را دوباره به دست بیاورد.

نمای خاص تریلر، خود ویکتور استون را در نوعی جهانی دیجیتال نشان می دهد که احتمالا یا در حال هک یک جعبه مادر است و یا در حال نفوذ به سیستم های کامپیوتری جهان.

آمازونی ها دوباره در داستان درس تاریخ می جنگند

مخاطبان در سرانجام سال 2020، در فیلم زن شگفت انگیز 1984 (Wonder Woman 1984) ، صحنه هایی از اقدامات و جنگ آمازونی ها را دیدند. اما نسخه اسنایدر، شامل صحنه های بیشتری از آمازونی ها است. آمازونی ها نقش بسیار مهمی در جنگ علیه دارک ساید و دار و دسته اش ایفا می نمایند. البته می دانیم که آمازونی ها یک جنگ مهم دیگری نیز در جزیره تمیسکیرا با حمله استفن ولف در پیش دارند.

براساس احساسات مخاطبان نسبت به فیلم زن شگفت انگیز 1984، تعیین است که مخاطبان خواهان صحنه های بیشتری از آمازونی ها و جزیره تمیسکارا هستند. فیلم 4 ساعته لیگ عدالت زک اسنایدر، قطعا باید شامل صحنه های بیشتری از آن ها باشد.

بتمن یک ماشین جنگی دارد

هواداران کامیک بازگشت شوالیه تاریکی (Dark Knight Returns) ساخته فرنک میلر (Frank Miller) که تا حد زیادی الهام بخش بن افلک (Ben Affleck) در نقش بتمن بود، احتمالا از دیدن اتومبیل تانک مانند بتمن به اسم ماشین جنگی که مستقیما از طرح کامیک گرفته شده است، بسیار هیجان زده خواهند شد. جذاب ترین نکته راجب این نما، این است که قبل از اکران آن، چنین نمایی قبلا در هیچ تبلیغ و تیزر و تریلری دیده نشده بود. و این می تواند مثال خوبی از سورپرایز های احتمالی تدوین 4 ساعته اسنایدر باشد.

در این نما، همه جا تخریب شده است و پس زمینه پر از خاکستر و تجهیزات است. لباس بتمن همان لباس فیلم بتمن در برابر سوپر من: طلوع عدالت است. این بدان معناست که احتمالا بتمن قرار است محل مرگ سوپرمن و دومزدی (Doomsday) را حفاری کند و ماشین جنگی بتمن نیز محتملا یک بت دوزر یا یک بت تانک است. البته با دیدن چند صحنه، نباید کارایی این خودرو را دست کم گرفت. با این که بیشتر جز ئیات این فیلم تعیین است، این سوال که چه سورپرایز هایی در محصول نهایی 4 ساعته نهفته است، مخاطب را بسیار هیجان زده نموده است.

فلش در زمان سفر می نماید تا یک انفجار را معکوس کند

در نبرد نهایی، فلش از نیروی اسپید فورس (Speed Force) برای به عقب برگرداندن زمان استفاده می نماید و می بینیم که یک انفجار مهیب اتفاق افتاده است. همان طور که فلش به سمت انفجار می دود، مشاهده می کنیم که در مقابل او، با معکوس شدن انفجار، زمین دوباره بازسازی می گردد. این صحنه با جلوه های اسلوموشن بسیاری همراه است که زک اسنایدر با مقیاس مناسب آن ها را به صحنه اضافه نموده است.

سایبورگ به جعبه های مادر متصل می گردد

نقش سایبورگ در فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر، بسیار مهم است. زیرا تنها راه پیروزی تیم، این است که سایبورگ از قدرتش استفاده نموده، به جعبه های مادر متصل گردد و جلوی نابودی جهان توسط جعبه ها را بگیرد. این توانایی سایبورگ در واقع به دلیل قدرت های سایبرنتیک اوست که خود محصولی از یک جعبه مادر است. در این صحنه انتظار می رود که سایبورگ به داخل جعبه مادر برود و ما خواهیم دید که او توسط تجسماتی از خانواده اش و وعده دوباره کامل شدن، وسوسه می گردد.

جوکر داستان کابوس، در یک جامعه زندگی می نماید

زک اسنایدر شخصیت جوکر با بازی جرد لتو را با چهره معروف این شخصیت رو نمایی می نماید. قبل از این که صورت لتو را ببنیم، صدای او را می شنویم که جمله معروفش را می گوید: ما در یک جامعه زندگی می کنیم. جوکر لتو از صحنه هایی است که اسنایدر در اکتبر 2020، در فیلم برداری های اضافی، حدود 4 الی 5 دقیقه به فیلم اضافه نموده است. و این صحنه یکی از جذاب ترین بخش های فیلم است.

جمله کامل جوکر در فیلم به این شکل است: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که افتخار در آن به یک خاطره دوردست تبدیل شده است. مگه نه بتمن؟. این صحنه مربوط به مواجهه بتمن و جوکر در آینده کابوس وار است. آینده ای که ممکن است شوالیه تاریکی و شاهزاده دلقک جرم با هم همکاری نمایند. با نظر دریافت این نکته می توان گفت، جمله جوکر یک کنایه است و او در واقع، تغییر اصول بتمن پس از فروپاشی جامعه را مسخره می نماید.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 697

به "تریلر جدید فیلم لیگ عدالت اسنایدر چه نکاتی را فاش می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تریلر جدید فیلم لیگ عدالت اسنایدر چه نکاتی را فاش می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید