تایم لپس یک روز در دوبرونیک

به گزارش زرین گراف، دوبرونیک از بنادر مهم کرواسی و یکی از شهرهای تاریخی اروپا است که زیبایی های متفاوتی دارد. جاهای دیدنی دوبرونیک به واسطه جزایر و بناهای مختلف، از تنوع ویژه ای برخوردار است.

تایم لپس یک روز در دوبرونیک

دوبروونیک (Dubrovnik) را به جرئت می توان مهم ترین بندر کرواسی دانست. این شهر باستانی که در ساحل دریای آدریاتیک و منتهی الیه تنگه دوبروونیک قرار گرفته است، از مقاصد مشهور توریستی در اروپا محسوب می گردد. دوبروونیک جدا از زیبایی های وصف ناشدنی، تاریخی پر فرازو نشیب نیز داشته است. این شهر که یکی از پیشرفته ترین بندرهای دریای آدریاتیک به شمار می رود، بارها به وسیله کشورهای مختلف تصرف شده و در جنگ های مختلف، صدمات بسیاری دیده است. شلیک سیصد توپ به وسیله ناپلئون، حمله صرب ها و درگیری های جنگ جهانی دوم، گواه از موقعیت استراتژیک دوبروونیک می دهد.

عمده اقتصاد این بندر اروپایی، بر پایه تجارت دریایی شکل گرفته است. دوبروونیک بناهای متعددی را از دوره های مختلف تاریخی به یادگار دارد و گشت و گذار در این شهر، همانند بازدید از موزه ای در فضای باز است. جزایر زیبا، کلیساها، ساختمان ها، بناهای یادبود و کاخ های مختلف از جمله شاخصه های این شهر هستند. از معروف ترین جاهای دیدنی دوبروونیک می توان به خیابان اسرادون، جزیره داکسا، دروازه پیله و کلیسای جامع دوبرونیک اشاره نمود. دوبرونیک پس از فروپاشی یوگسلاوی سابق، بخشی از خاک کرواسی محسوب شد و اکنون با تمام زیبایی هایش در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه، می توانید از قاب تصویر و به وسیله ویدیویی که خبرنگاران تدارک دیده است، به دوبرونیک سفر کنید و از طبیعت و تاریخ آن لذت ببرید.

منبع: کجارو
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1214

به "تایم لپس یک روز در دوبرونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایم لپس یک روز در دوبرونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید