سفر هیجان انگیز به یونان ، مادر 10 جزیره رویایی و افسانه ای (تور ارزان یونان)

به گزارش زرین گراف، جزیره گردی برای همه انسان ها می تواند از لذت های تکرار نشدنی و خاطرات جاودانه به شمار آید. یونان در اصل کشوری است که با داشتن جزیره های زیبا و خاصش زبان زد عام و خاص مردم دنیا است. زمان محدود انسان در طول سفر می تواند مشخص کننده مقاصد برتر در بین جاذبه های گردشگری از از جزایر زیبای یونان باشد. از همین رو در این مقاله برای صرفه جویی در وقت گردشگران مطالبی جهت انتخاب برترین جزیره های یونان گذاشته ایم. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید برای معرفی محبوب ترین جزایر یونان برای سفر...

سفر هیجان انگیز به یونان ، مادر 10 جزیره رویایی و افسانه ای (تور ارزان یونان)

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

میکونوس؛ جزیره ای دنیای در دل یونان (Mykonos)

میکونوس در واقع از از جزایر زیبای یونان است، که مقصد مورد علاقه بسیاری از بزرگان سراسر دنیا در انواع رشته ها اعم از هنر و موسیقی و... می باشد. از همین رو باعث شده تا این جزیره لقب بین المللی ترین جزیره در بین جزیره های یونان را از آن خود کند. معروفیت این جزیره و طبیعت خاصش از زندگی شبانه در آن و سواحل رویاییش نشأت می گیرد. نام دیگر شهر میکونوس، chora نیز ثبت شده است. متدی که در ساخت بناها و ساختمان های این شهر در ادوار گذشته بکار رفته است، تحت عنوان متد سیکلدیزی حال و هوایی خاص و تاریخی را در این شهر به وجود آورده است. تم خیابان ها و کوچه پس کوچه های این شهر افسانه ای سفید می باشد که قدم زدن در آن به روح حس تازگی و طراوت می بخشد.

جزیره زیبایی به نام کوس (kos)

این جزیره از محبوب ترین جزایر یونان برای سفر همراه با محیط و سازه های اطرافش مانند کارت پستالی زیبا در این کشور می درخشد، که عناصر سازنده این جزیره شامل سواحل چشم نوازی به رنگ سفید، باغ های انگور و زیتون و ذرت و انجیر و... می باشد. در این جزیره علاوه بر طبیعت و منظرهی بکر، شاهد منطقه ها تاریخی می باشیم که ما را به سفر در زمان مهمان می نماید. بخشی از معروفیت این ساحل از قلعه ای تاریخی که قدمتش به 700 سال پیش باز می گردد (این بنا ساخته دست شواله های سنت جان می باشد که اصالتشان به جزیره رودس مربوط می گردد) و ویرانه های به جای مانده از یک بازار محلی و کهن، نشأت می گیرد. ساختمان ها و بناهای زیبا، مرکز شهر کوس را به یک بوم نقاشی زیبا با تم سفید تبدیل نموده اند که باشگاه های شبانه و هتل های شیک و رستوران های لاکچری، به این تم سفید، رنگ و نقش چشم گیری را بخشیده اند و حال و هوای این منطقه را تحت تأثیر زیبایی خود قرار داده اند.

جزیره ای با طبیعت باستانی به نام رودس (Rhodes)

رودس از از جزایر زیبای یونان است که طبیعت این جزیره قطب اصلی بیان نماینده تاریخ در بین جزیره های یونان است. معروفیت دنیای این جزیره در زمینه تاریخ، به علت وجود یکی از عجایب هفتگانه تاریخ به نام خداوند خورشید است. رودس دارای فرهنگ غنی از بومیان این منطقه می باشد. جاذبه های گردشگری باستانی این منطقه عبارت اند از: معبد آپولو، آکروپولیس لیندوس، شهر کهن قرون وسطایی، پل مخصوص پیاده روی به نام پل رودس، کاخ تاریخی فرماندار و...

پارادوکس زیبایی در دریای اطراف این جزیره (دریای اژه) و سواحل آن چشم را می نوازد. برای اقامت در این جزیره تاریخی با توجه به بودجه همراه، می توانید در یکی از هتل های موجود در سواحل طلایی و هیپنوتیزم نماینده آن سکونت گزینید.

پارادوکسی تماشایی در جزیره ای به نام کورفو (corfu)

موقعیت این جزیره در دریای ایونی به ثبت رسیده و از محبوب ترین جزایر یونان برای سفر است. مرکز این جزیره نیز شهری با همین نام می باشد که وجود سبک معماری بی نظیرش باعث شده تا نام این شهر در فهرست سازمان یونسکو بدرخشد. اگر فردی تنوع طلب هستید ، گردش در لا به لای جاذبه های گردشگری و طبیعت بکر این منطقه را در سفر خود از دست ندهید. با قدم زدن در این شهر و تماشا متد معماری در بناها همزمان به ایران و ایتالیا و فرانسه و یونان و... سفر خواهید کرد. ورزش ها و تفریحات آبی در کورفو به وفور به چشم می خورد. در کورفو نیز می توانید مسافر زمان به گذشته باشید که دو تا از راهنمایان شما در این سفر زمان، دو قلعه زیبا با 500 سال قدمت در سطح شهر خواهند بود. پارادوکس این منطقه از موزه های تازه ساخت و منطقه ها باستانی نشأت می گیرد.

جزیره ساموس؛ مهد پرتو های زیبای خورشید (Samos)

موقعیت این جزیره که از جزایر زیبای یونان می باشد، در شرق دریای اژه گزارش شده است و به کشور ترکیه بسیار نزدیک می باشد. تنها عاملی که باعث شده این جزیره از توابع کشور ترکیه جدا باشد، تنگه ای به نام ساموس می باشد. در این جزیره سه خلیج با وسعت زیاد توجه گردشگران را به سمت خود جلب می نماید. توصیف زیبایی سواحل این جزیره در قالب واژه و جمله نمی گنجد. به جرأت می توان گفت بیشتر پرتو های طلایی خورشید در کل قاره اروپا، ساموس را برای تابیدن انتخاب می نمایند. طبیعت و آب و هوای این منطقه به سفرتان در یونان روح می بخشد. تفریحات آبی این جزیره نیز از جاذبه های گردشگری پر هوادار یونان می باشد. از جاذبه ها و طبیعت تاریخی ساموس نیز می توان ویرانه هایی از معبد زیبایی به نام هرا و قناتی تحت عنوان اوپالینوس را مثال زد.

جزیره پاروس؛ مادر منظره های بکر و یونان (paros)

منظره ها و طبیعت هایی که در پاروس به چشم می خورند، از آفریننده های ماهر و زبر دست، در خلق خاطرات ابدی و افسانه ای در طول سفر به جزیره های یونان می باشند. با پرسه زدن در کوچه پس کوچه های این جزیره، بناهای سفید رنگ، خیابان های تمیز و منحصر به فرد و بوته های گل کاغذی (Bougainvillea) زبان می گشایند و از شکوه و جلال فریبنده خود برای گردشگران سخن می گویند. گردشگرانی که هوادار شب زنده داری هستند، این جزیره را جزو محبوب ترین جزایر یونان برای سفر انتخاب نمایند. تضاد چشم نواز سکوت و شلوغی در این جزیره آوازه ای دنیای دارد؛ به طوری که برای تخلیه انرژی و یا کسب آرامش از دل طبیعت، منطقه ها به خصوصی را در دل خود جای داده است. جزیره پاروس در فهرست جزایر سیکلدیز یونان باستان، مقام اول را از آن خود نموده است. طرز زندگی اهالی و رستوران و کافه های این جزیره، جوی منحصر به فرد را در این منطقه ایجاد نموده است.

جزیره ای غنی از انواع جاذبه ها؛ اسکیاتوس (Skiathos)

طبیعت و منظره این جزیره در بین جزیره های یونان، از محبوبیت خاصی بر خوردار است. موقعیت جغرافیایی اسکیاتوس در شمال سرزمین یونان ثبت شده است. قلعه هایی با قدمت دیرینه، صومعه سرا های کهن، موزه های خاص و کلیساهای بیزانسی، نقاط عطف در بین جاذبه های گردشگری اسکیاتوس محسوب می شوند. طیف گسترده از انواع گونه های جانوری و گیاهی و تپه های بی مانند از منطقه ها و جاذبه های مسحور نماینده اسکیاتوس یونان به شمار می روند که دنیایی متفاوت از این دنیای مادی را در دل این سرزمین آفریده اند.

از شلوغ ترین جزایر زیبای یونان؛ کرت (crete)

این جزیره از محبوب ترین جزایر یونان برای سفر در اصل نقطه عطف تمدن مینوسی بوده است، که در خصوص گذشته این تمدن می توان گفت که پر قدمت ترین تمدن در کل قاره اروپا رقم خورده است. در اصل آیین اهل یونان را می توان در این جزیره از نزدیک مشاهده کرد. افسانه های زیادی در باب زندگی ترکیبی انسان و گاو ها در گذشته های دور وجود داشته ولی صحت آن تایید نشده است. ماسه های نرم و منظره ها هیپنوتیزم نماینده در کنار بازتاب زیبای پرتو های خورشید از آیینه ای از جنس دریا، این منطقه را به جزیره ای با طیف گسترده جاذبه های گردشگری و طبیعت آرامش بخش تبدیل نموده است. همین جاذبه ها و آب و هوای مناسب باعث شده تا لقب پرجمعیت ترین منطقه یونان به این جزیره اختصاص یابد. هوادار هر نوع تفریحی اعم از کوه نوردی، شنا، تفریحات آبی و قدم زدن در دل طبیعت که باشید، علاقه مندی هایتان را در کرت به راحتی پیدا خواهید کرد. باستان شناسان نیز علاقه قلبی شدیدی به این منطقه که از جزایر زیبای یونان می باشد، دارند. از مکان های تاریخی کرت می توان عمارت پر قدمت کنوسوس را نام برد که یادگار مینوسی ها می باشد.

خیوس جزیره ای با جاذبه های مختلف (chios)

نقطه عطف در بیان گذشته این جزیره، صومعه ای به نام نئا مونی (Nea Moni) نام دارد. گردشگران علاقه مند با رفتن به مرکز این منطقه می توانند از این جاذبه باستانی که یادگاری از 10 قرن پیش می باشد، تماشا نمایند. کانالی باریک، بین این جزیره و کشور ترکیه جدایی انداخته است. جزیره خیوس از جزیره های یونان، مادر انواع لاله های فریبنده و طبیعت های جادویی در سرزمین یونان می باشد که روح خسته هر انسانی را ترمیم می نماید. یادگاری دیگر از زمان قرون وسطی در این منطقه، دهکده هایی هستند که سبک معماری به کار رفته در ساخت بناهای این منطقه از پر بازدید ترین ساختارها می باشد. با آمدن عید پاک به این جزیره، حال و هوای بومیان به حال و هوایی ویژه و نایاب تغییر خواهد نمود. شهر ورونتادوس اجرا نماینده جشنی مخصوص تحت عنوان جنگ نمایشی کلیسایی برای بومیان و گردشگران می باشد.

منظره ها حیرت آور در جزیره سانتورینی (Santorini)

دریای اژه در 117 کیلومتری شمال جزیره کرت و 193 متری خشکی سرزمین یونان، این جزیره را در آغوش خود گرفته است. در خصوص تاریخ و تمدن این جزیره شگفت آور می توان گفت که بعد از جزیره کرت، لقب قطب اصلی یونان در تمدن مینوسی ها را از آن خود نموده است. تاریخ غنی و جاذبه های گردشگری در طبیعت این منطقه، آوازه اش در دنیا پیچیده است. این جزیره نیز در جزایر سیکلدیزی قرار گرفته است. یکی از زیبایی های غیر قابل توصیف این منطقه به مرکز آن یعنی شهر فیرا مربوط می گردد که علت این معروفیت ترکیب چشم گیر دو سبک معماری مختلف در یک سازه (وینتیانی و سیکلدیزی) و مورد دیگر محل قرار گرفتن این شهر که در لبه صخره ای نفس گیر است، می باشد. ساختار سانتورینی به گونه ای می باشد که یک تالاب وسیع در آن توجه را جلب می نماید و در فهرست جاذبه های گردشگری قرار می گیرد. برای رسیدن به این شهر دو راه در پیش رو دارید:

1- به وسیله دریا و تراموای برقی بندر راه شهر را پیش بگیرید.

2- به یاری قاطر پله ها را بالا بروید که آمار این پله ها به 588 عدد می رسد. ناگفته نماند که ساختار این پله ها مارپیچ می باشد. نماد این شهر زیبا نیز تم سفید خانه ها و رنگ آبی سقف ها می باشد که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است.

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 1386

به "سفر هیجان انگیز به یونان ، مادر 10 جزیره رویایی و افسانه ای (تور ارزان یونان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیجان انگیز به یونان ، مادر 10 جزیره رویایی و افسانه ای (تور ارزان یونان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید