بهترین ترکیب سبزی دلمه برای انواع دلمه های خوشمزه

به گزارش زرین گراف، ترکیب سبزی در تهیه دلمه بسیار مهم است تا خروجی کار دلمه هایی لذیذ و معطر شوند.؛ همانطور که نسبت سبزی قورمه سبزی و ترکیب سبزی آش رشته فاکتوری بسیار مهم در تهیه این غذاهاست. بنابراین در این مطلب بهترین ترکیب های سبزی دلمه های مختلف را برایتان توضیح داده ایم.

بهترین ترکیب سبزی دلمه برای انواع دلمه های خوشمزه

نسبت ترکیب سبزی دلمه های معروف

در ادامه ترکیب سبزی در انواع دلمه را ارائه داده ایم که باید متذکر شد، شما می توانید از هر نوع سبزی معطری به دلخواه به این ترکیبات اضافه کنید و یا موردی را به دلخواه حذف کنید!

1. ترکیب سبزی دلمه فلفل دلمه ای

سبزی های دلمه فلفل چیست؟ سبزی مخصوص دلمه فلفل دلمه ای شامل گشنیز، ترخون، نعنا و جعفری می باشد. میزان همه مواد مساوی و نعناع کمتر از سایر سبزی ها است.

2. سبزی دلمه کلم سفید

سبزی دلمه کلم برگ چیست؟ شوید، مرزه، نعنا و ترخون عمده سبزی هایی است که در این دلمه به کار می رود و میزان نعنا از بقیه سبزی ها کمتر است. اما توجه داشته باشید که شما می توانید سبزی مورد استفاده در دلمه برگ مو را برای دلمه کلم نیز مورد استفاده قرار دهید.

3. سبزی دلمه بادمجان سیاه

سبزی دلمه بادمجان چی هست؟ این ترکیب شامل جعفری، مرزه، ترخون، و نعنا است که میزان جعفری باید 2 برابر بقیه مواد باشد. برای مثال جعفری 200 و از هر کدام دیگر سبزی ها، 100 گرم ضروری است.

4. سبزی دلمه برگ مو

برای تهیه دلمه برگ مو از سبزی های معطر و خوشمزه ای استفاده می گردد که ترکیب آن را در زیر آورده ایم:

  • جعفری 300 گرم
  • مرزه 100 گرم
  • شوید 100 گرم
  • نعناع 100 گرم
  • ترخون 100 گرم
  • ریحان 100 گرم
  • تره 100 گرم

5. سبزی دلمه برگ مو تبریزی

سبزی این دلمه شامل تره، جعفری، شوید، مرزه، ترخون، نعنا و پیازچه یا سیر سبز. در این ترکیب مقدار جعفری 3 برابر و مقدار تره 2 برابر ترخون شوید، سیر، مرزه و نعنا است، یعنی یک کیلوگرم سبزی شامل 300 گرم جعفری و 200 گرم تره است و مقدار شوید، مرزه، ترخون، نعنا و پیازچه یا سیر سبز، از هر کدام 100 گرم می باشد. در فصل ریحان چند شاخه ریحان هم به سبزی اضافه می گردد.

6. سبزی دلمه کلم ارومیه

ارومیه کلم های عظیم سفید و مخصوصی دارد که کاملا برای پیچیدن دلمه مناسب هستند. از این رو در این شهر دلمه کلم بسیار مشهور است و روش پخت ویژه ای دارد. نسبت سبزی در این دلمه به این صورت است:

  • جعفری و گشنیز به یک اندازه
  • نعناع به مقدار کمتر

7. سبزی دلمه کردستان

پیازچه، نعنا، تره، مرزه، جعفری و گشنیز سبزی معمول طبخ دلمه در کردستان است که در فصل بهار سبزی های محلی نیز به آن افزوده می گردد و در واقع

انتخاب سبزیجات کاملا سلیقه ای می باشد.

سخن آخر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید. به ما بگویید اهل چه شهری هستید و سبزی دلمه در شهر شما چه نسبتی دارد؟ در پایین همین مطلب تجربیات و سوالات خود را مطرح کنید. همچنین شما می توانید مطلب مفید ترکیب سبزی سبزی پلو و ترفندهایی که کسی به شما نمی گوید را نیز در خبرنگاران بخوانید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: zarringraph.ir شناسه مطلب: 788

به "بهترین ترکیب سبزی دلمه برای انواع دلمه های خوشمزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین ترکیب سبزی دلمه برای انواع دلمه های خوشمزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید